VIDEO Pomiatol sa? Vavro nechutným spôsobom zostrelil reprezentačného kolegu Haraslína

Denis Vavro likvidačným faulom zostrelil reprezentačného spoluhráča Lukáša HaraslínaDenis Vavro likvidačným faulom zostrelil reprezentačného spoluhráča Lukáša Haraslína Zdroj: Reprofoto - X/Jozef Kopčo

PRAHA - Futbalisti Sparty v prvom prípravnom zápase pred štartom jarnej časti porazili na Letnej osemfinalistu Ligy majstrov FC Kodaň 2:0.

Reprízu augustového 3. predkola "milionárskej" súťaže, v ktorom obhajca dánskeho titulu postúpil vo vonkajšej odvete na penalty, rozhodol v 17. minúte Victor Olatunji, poistku pridal po zmene strán Jan Kuchta. Od 26. minúty hrali hostia bez vylúčeného Denisa Vavra.

Úradujúci českí majstri nastúpili do oboch polčasov v kompletne rozdielnych zostavách. V drese Pražanov sa predstavili aj obe zimné posily. Do prvého polčasu zasiahol nórsky stredopoliar Solbakken, do druhého albánsky útočník Tuci. Na Letnú dorazilo 11.011 divákov.

Hlavný rozhodca Ladislav Szikszay a jeho asistent Michal Volf nastúpili so špeciálnou kamerou pripevnenou na hrudi. Cieľom projektu bolo zdokonalenie diváckeho zážitku, pretože televízny prenos na O2 TV Sport ponúkol sledujúcim živé zábery z pohľadu rozhodcov.

Sparta sa prvýkrát presadila v 17. minúte, keď Laci prihral do behu Olatunjimu a nigérijský útočník prepálil gólmana Grabaru. Potom stopér Vavro v sklze fauloval spoluhráča zo slovenskej reprezentácie Haraslína a rozhodca Szikszay ho vylúčil. Tempo stretnutia tým opadlo a diváci sa až do konca zápasu mnohých šancí nedočkali.

Poistku pridali Letenskí v 76. minúte. Tuci si spracoval Rynešov center, napálil tyč a Kuchta sa pohotovou dorážkou nemýlil. Kodaň, ktorú v osemfinále LM na prelome februára a marca čaká obhajca trofeja Manchester City, nevyhrala v príprave ani druhýkrát. V utorok remizovala 2:2 na ihrisku Glasgow Rangers, s ktorými sa Pražania stretli na jeseň v skupine Európskej ligy.

Jarnú časť prvej ligy začnú Pražania 10. februára na ihrisku nováčika Karvinej. Vo februári ich čaká aj dvojzápas úvodného vyraďovacieho kola EL s Galatasaray Istanbul, na ktorý Kodaň narazila na jeseň v skupine LM, a tiež štvrťfinále domáceho pohára na Slavii. Práve pred mestským rivalom vedú letenskí neúplnú tabuľku o päť bodov, vršovický celok má ale duel k dobru.

Viac o téme: AC Sparta Praha Denis Vavro Lukáš Haraslín FC Kodaň