Bero rozhodol o víťazstve Bochumu, Leverkusen ovládol šláger s Lipskom

Slovenský futbalista Matúš Bero z Bochumu sa raduje z gólu počas zápasu 18. kola nemeckej Bundesligy VfL Bochum - VfB StuttgartSlovenský futbalista Matúš Bero z Bochumu sa raduje z gólu počas zápasu 18. kola nemeckej Bundesligy VfL Bochum - VfB Stuttgart Zdroj: TASR/DPA/David Inderlied

BERLÍN - Slovenský futbalový reprezentant Matúš Bero strelil svoj prvý gól v sezóne, ktorým rozhodol o víťazstve Bochumu nad Stuttgartom v sobotňajšom zápase 18. kola Bundesligy.

V 50. minúte profitoval z chyby hostí v rozohrávke a po prihrávke Christophera Antwi-Adjeia poslal domácich do vedenia. Futbalisti RB Lipska prehrali doma s Bayerom Leverkusen 2:3.

Pre Bera to bol prvý súťažný gól od 16. apríla, keď skóroval v drese Vitesse v holandskej lige. Bochum zvíťazil prvýkrát od 16. decembra a vďaka trom bodom si vylepšil postavenie v spodnej časti tabuľky. Pre Stuttgart, ktorý je na 3. mieste, to bola druhá prehra po sebe.

Hlavný rozhodca Bastian Dankert duel prerušil a druhý polčas sa začal so 40-minútovým oneskorením. Dôvodom bolo správanie fanúšikov, ktorí blokovali únikové cesty vlajkami a protestovali proti plánovanému vstupu nového investora do nemeckej ligy. Rozhodca duel predtým niekoľkokrát prerušil po tom, čo fanúšikovia hádzali na trávnik neželané predmety.

O rozhodujúci presný zásah sa v zápase s Lipskom postaral v nadstavenom čase ekvádorský obranca Piero Hincapie z Bayeru Leverkusen. Hostia tak vedú v tabuľke so sedembodovým náskokom na Bayern Mníchov. Obhajca titulu však má dva zápasy k dobru. RB Lipsko je na štvrtom mieste so ziskom 33 bodov.

Hráči Borussie Dortmund zvíťazili na ihrisku 1. FC Kolín 4:0 a upevnili si priebežnú piatu priečku, na ktorej sa bodovo vyrovnali Lipsku, ktoré však v sobotu čakal šláger kola s lídrom tabuľky Leverkusenom. Kolín nezvíťazil v piatom ligovom zápase po sebe a s 11 bodmi je spoločne s Darmstadtom v pásme zostupu.

Donyell Malen a jeho Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Rolf Vennenbernd

Darmstadt v sobotu doma remizoval s Eintrachtom Frankfurt 2:2 po tom, čo o zisku bodu rozhodol gól Christopha Klarera v 5. minúte nadstaveného času. Domáci sa tým bodovo vyrovnali Kolínu aj Mainzu, ktorý odohral o jeden zápas menej.

18. kolo Bundesligy - sumáre:

RB Lipsko – Bayer Leverkusen 2:3 (1:0)
Góly: 7. Simons, 56. Openda  – 47. Tella, 63. Tah, 90+1. Hincapié

VfL Bochum - VfB Stuttgart 1:0 (0:0)
Gól: 50. BERO
/M. Bero (Boch.) hral do 90.+6 minúty a v 50. minúte strelil gól/

1. FC Heidenheim - VfL Wolfsburg 1:1 (1:1)
Góly: 45.+2 Jenz (vl.) - 7. Černý

1. FC Kolín - Borussia Dortmund 0:4 (0:1)
Góly: 12. a 61. Malen, 58. Füllkrug (11 m), 90.+2 Moukoko

Darmstadt 98 - Eintracht Frankfurt 2:2 (0:1)
Góly: 61. Justvan, 90.+5 Klarer - 44. Nkounkou, 51. Knauff

SC Freiburg - TSG 1899 Hoffenheim 3:2 (1:0)
Góly: 37. Holer, 55. Grifo, 85. Sallai - 57. Weghorst, 77. Beier, ČK: 82. Gulde (Freib.) po 2. ŽK