VIDEO Nová metla dobre metie: Mourinhov nástupca prišiel, videl a zvíťazil

Leandro Paredes a Tomáš Suslov v súboji o loptuLeandro Paredes a Tomáš Suslov v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

RÍM - Futbalisti AS Rím zdolali v 21. kole talianskej Serie A doma Hellas Verona 2:1. V tabuľke sa s 32 bodmi posunuli na ôsmu priečku. V drese hostí odohral celý zápas slovenský stredopoliar Tomáš Suslov.

Víťaznú premiéru na lavičke "Vlkov" prežil tréner Daniele De Rossi, ktorý na začiatku týždňa nahradil odvolaného Josého Mourinha.

Rimania po troch zápasoch ukončili čakanie na ligový triumf, a to hlavne vďaka vydarenej prvej polovici. V 19. minúte dal deviaty gól v súťaži kanonier Lukaku a onedlho zvýšil kapitán Pellegrini, bývalý De Rossiho spoluhráč.

V 64. minúte mohol znížiť Djurič, z penalty ale prestrelil. Štvrťhodinu pred koncom sa predsa len presadil Folorunsho, napriek tomu AS udržal vedenie a posunul sa na ôsme miesto neúplnej tabuľky. Verona je na 18. pozícii.

AC Miláno so záverečným obratom

Futbalisti AC Miláno zvíťazili v sobotnom stretnutí 21. kola talianskej Serie A na pôde Udinese Calcio 3:2 a poistili si tretiu priečku v tabuľke. Ešte v 83. minúte prehrávali 1:2, no vzápätí vyrovnal Luka Jovič a obrat dokonal v tretej minúte nadstaveného času Noah Okafor.

Zápas musel rozhodca v prvom polčase na niekoľko minút prerušiť pre rasistické pokriky fanúšikov na adresu brankára AC Mikea Maignana. "Rossoneri" dosiahli štvrtý triumf za sebou, Udinese naopak čaká na výhru tri zápasy a zostalo na priebežnom 17. mieste.