VIDEO Nórsko, Nórsko, všade len Nórsko: Absolútna dominancia severskej veľmoci

Nórsky biatlonista Vetle Sjaastad Christiansen (uprostred) triumfoval v pretekoch s hromadným štartom na 15 km na podujatí 6. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve. Na druhom mieste skončil Johannes Dale-Skjevdal (vľavo) a tretí bol Vebjörn Sörum Nórsky biatlonista Vetle Sjaastad Christiansen (uprostred) triumfoval v pretekoch s hromadným štartom na 15 km na podujatí 6. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve. Na druhom mieste skončil Johannes Dale-Skjevdal (vľavo) a tretí bol Vebjörn Sörum Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

ANTERSELVA - Nórsky biatlonista Vetle Sjaastad Christiansen triumfoval v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára s hromadným štartom mužov na 15 km.

V talianskej Anterselve minul iba jediný terč a za sebou nechal krajana Johannesa Daleho-Skjevdala so stratou 10,7 sekundy. Nórsku dominanciu podčiarkol tretím miestom Vebjörn Sörum (+14,0).

Christiansen sa na druhej streľbe v stoji prepadol na deviate miesto, postupne však skresával zo svojho manka. Po tretej streľbe sa ujal vedenia, záver pretekov si postrážil a zaznamenal druhý sezónny triumf v individuálnych pretekoch, ďalšie tri prvenstvá získal s nórskou štafetou.

Nórsky biatlonista Vetle Sjaastad Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

Pódium ušlo Francúzovi Quentinovi Fillon Mailletovi, ktorý bol ako jediný z celého štartového poľa na strelnici stopercentný. Preteky nevyšli priebežnému lídrovi celkového poradia SP Johannesovi Thingnesovi Böovi, ktorý začal dvoma chybami v ľahu, po jednom zlom výstrele pridal na tretej aj štvrtej streľbe a na lepšie ako 5. miesto mu nestačil ani najrýchlejší bežecký čas.

Svetový pohár v talianskej Anterselve - preteky s hromadným štartom na 15 km, muži: 1. Vetle Sjaastad Christiansen 35:51,4 min (1 trestný okruh), 2. Johannes Dale-Skjevdal +10,7 s (2), 3. Vebjörn Sörum (všetci Nór.) +14,0 (1), 4. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +20,1 (0), 5. Johannes Thingnes Bö (Nór.) +23,3 (4), 6. Tarjei Bö (Nór.) +34,4 (1), 7. Jesper Nelin (Švéd.) +43,2 (2), 8. Sebastian Stalder (Švajč.) +43,7 (1), 9. Justus Strelow (Nem.) +59,5 (2), 10. Otto Invenius (Fín.) +1:03,1 min (2)

Poradie v SP (po 14 z 21 pretekov): 1. J. T. Bö 806 b, 2. Dale-Skjevdal 714, 3. T. Bö 708, 4. Christiansen 582, 5. Endre Strömsheim 549, 6. Sturla Holm Lägreid (všetci Nór.) 548

Poradie v disciplíne (2 zo 4 pretekov): 1. Dale-Skjevdal 150, 2. Christiansen, J. T. Bö obaja 135, 4. T. Bö, Sörum obaja 100, 6. Martin Ponsiluoma (Švéd.) 77

Viac o téme: Nórsko Vetle Sjaastad Christiansen Vebjörn Sörum Johannes Dale-Skjevdal