Šokujúce zlyhanie v Allianz aréne! Bayern doma prvýkrát padol a titul sa mu vzďaľuje

Frustrovaný Harry KaneFrustrovaný Harry Kane Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov prekvapivo doma zakopli v nedeľňajšom zápase 18. kola nemeckej Bundesligy s Werderom Brémy.

Prvú domácu prehru v prebiehajúcom ligovom ročníku zariadil v 59. minúte Mitchell Weiser. Obhajcovia titulu strácajú na vedúci Bayer Leverkusen sedem bodov.

Frustrovaný Harry Kane a Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

Bavori prehrali v Allianz aréne prvýkrát od augustového finále Superpohára, keď nestačili na RB Lipsko (0:3). Poslednú ligovú prehru na domácej pôde zaznamenali proti rovnakému súperovi v predposlednom kole uplynulého ročníka Bundesligy 20. mája (1:3).

Augsburg dokázal naplno bodovať na pôde Mönchengladbachu. Víťazstvo 2:1 pre hostí zariadili krátko po zmene strán v priebehu štyroch minút Phillip Tietz a Arne Engels. Augsburg uspel na ihrisku súpera prvýkrát od 22. októbra minulého roka.