VIDEO Salute, Mr. Dvorský: Slovenské hokejové eso absolútnym kráľom večera

Dalibor Dvorský v službách Sudbury WolvesDalibor Dvorský v službách Sudbury Wolves Zdroj: Twitter/Sudbury Wolves

SUDBURY - Slovenský hokejista Dalibor Dvorský zaznamenal v nedeľnom zápase zámorskej OHL štyri kanadské body.

Dvoma gólmi a asistenciami potiahol Sudbury Wolves proti Barrie Colts (6:3). Jeho krajan Servác Petrovský zas zaznamenal dva kanadské body (1+1) za Owen Sound Attack a prispel k triumfu 6:5 pp na ľade Ottawy 67s.

Dvorský mal na konte aj dve plusky a so šiestimi strelami bol jeden z najaktívnejších hráčov. Bodoval vo štvrtom zápase za sebou a svoju produktivitu v tomto období (5+5) takmer zdvojnásobil. V prebiehajúcej sezóne OHL má priemer 1,73 bodu na jeden duel a celkovo 23 gólov a 22 asistencií.

Petrovského tím prehrával ešte v 52. minúte 1:5. Slovák asistoval pri kontaktnom góle a v predposlednej minúte zaistil svojmu tímu predĺženie. Okrem toho mal tri strely na bránku a jednu mínusku. Bodoval v siedmom z predošlých ôsmich duelov a v tejto sezóne má bilanciu 13+22.

Darilo sa aj iným chlapcom spod tatranských končiarov

Slovenský hokejista Samuel Honzek zaznamenal v noci na pondelok dve asistencie v zámorskej WHL. V pozícii kapitána doviedol Vancouver Giants k triumfu 4:2 nad Kelownou Rockets 4:2. Jeho krajan Peter Repčík zas vsietil gól a pridal asistenciu za Drummondville Voltigeurs na ľade Quebecu Remparts v stretnutí juniorskej QMJHL.

Hostia vyhrali 8:5. Honzek mal na konte aj dve plusky a jednu strelu na bránku, v tejto sezóne strelil 5 gólov, ku ktorým pridal sedem asistencií. Presný zásah jeho krajana Repčíka bol víťazný a momentálne má bilanciu 19+23.

Viac o téme: OHL Vancouver Giants Sudbury Wolves Peter Repčík Dalibor Dvorský Servác Petrovský Samuel Honzek Owen Sound Attack Drummondville Voltigeurs