Pardubice otočili zápas vyslovene vďaka Slovákom, za Brno sa presadil len Marcinko

Slovenský útočník Matej Paulovič v službách Dynama PardubiceSlovenský útočník Matej Paulovič v službách Dynama Pardubice Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hokejisti Třinca zvíťazili v utorkovom zápase 39. kola českej extraligy nad Brnom vysoko 5:1. Jediný gól za hostí strelil v 37. minúte slovenský hokejista Tomáš Marcinko. V ďalších šiestich stretnutiach sa gólovo presadilo ešte šesť Slovákov.

Jediný gól svojho tímu strelil aj Silvester Kusko, jeho Olomouc utrpel na ľade Litvínova prehru 1:4. Za hostí odchytal celý zápas slovenský brankár Branislav Konrád. V domácom drese upravil na konečných 4:1 Andrej Kudrna, ktorý asistoval aj pri víťaznom góle na 2:0.

Rovnakým výsledok sa skončil duel medzi Karlovými Varmi a Kladnom, aj v ňom skóroval za domácich slovenský hokejista. David Gríger zvýšil v 44. minúte na 3:1.

Až traja Slováci sa zapísali do štatistík v stretnutí Českých Budějovíc a Pardubíc, ktoré vyhrali 4:3. Za hostí znížil v 10. minúte na 1:2 Peter Čerešňák, ktorý asistoval aj pri víťaznom góle Toáša Hyku. Päť minút predtým vyrovnal na 3:3 ďalší Slovák Matej Paulovič a jeho krajan Richard Pánik bol pri vyrovnaní na 2:2.

Napriek gólu Alexa Tamášiho prehral Hradec Králové 3:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch s Vítkovicami. Asistenciu za Liberec, ktorý zdolal Plzeň 2:1, si pripísal ďalší Slovák Martin Faško-Rudáš.

sumáre:

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 3:4 pp a sn (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Eberle, 20. TAMÁŠI, 48. Šťastný - 5. Kalus, 41. Barinka, 59. Auvitu, rozh. nájazd: Bukarts

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 45. Filippi (FAŠKO-RUDÁŠ), 59. Flynn - 49. Jansa

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly: 28. Kaše, 36. Koblasa (KUDRNA), 40. Koblasa, 60. KUDRNA - 53. KUSKO
/B. Konrád (Olomouc) odchytal celý zápas/

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Góly: 11. Dvořáček, 13. Rohdin, 37. Rohlík - 36. a 40. Horák

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Góly: 19. Jiskra, 24. Beránek, 44. GRÍGER, 59. Rachůnek - 20. Sideroff

Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Góly: 2. Harris, 9. Beránek, 27. Simon - 10. ČEREŠŇÁK, 24. Sedlák (PÁNIK), 46. PAULOVIČ, 51. Hyka (ČEREŠŇÁK)

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 4. a 30. Cienciala, 4. Růžička, 54. Nestrašil, 60. Voženílek - 37. MARCINKO

Viac o téme: Richard Pánik Tomáš Marcinko Peter Čerešňák HC Oceláři Třinec HC Kometa Brno Matej Paulovič HC Dynamo Pardubice Motor České Budějovice