Priepastné manko Shiffrinovej v zjazde: Takú výraznú stratu sme už dávno nevideli

Mikaela Shiffrinová Mikaela Shiffrinová Zdroj: TASR/AP/Giovanni Maria Pizzato

CORTINA D´AMPEZZO - Francúzska lyžiarka Laura Gaucheová dosiahla najlepší čas (1:33,75 min.) v prvom meranom tréningu na dva zjazdy Svetového pohára v talianskom stredisku Cortina d´Ampezzo.

Druhá skončila Rakúšanka Stephanie Venierová so stratou 47 stotín sekundy, tretia bola domáca Federica Brignonenová (+0,48 s). Slovensko nemá v súťaži zastúpenie.

Líderka celkového poradia Američanka Mikaela Shiffrinová obsadila až 43. priečku s mankom 4,29 sekundy. Ďalší tréning je v dejisku ZOH 2026 naplánovaný vo štvrtok. V Cortine sa pôjdu zjazdy v piatok a v sobotu.

Program v talianskom stredisku ukončí nedeľný super-G.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová CORTINA D´AMPEZZO Federica Brignoneová Zjazd Stephanie Venierová Laura Gaucheová