VIDEO Najskôr kraľoval na ľade, potom v šatni: Hľa, štýlový darček pre Tatara hneď po zápase

Tomáš Tatar oslavuje gólTomáš Tatar oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Jason Redmond

SEATTLE - Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal prvý dvojgólový duel v zámorskej NHL od 11. apríla 2023.

Tridsaťtriročný útočník sa dvoma presnými zásahmi podieľal na triumfe Seattlu nad Chicagom (6:2). Tréner Dave Hakstol označil Tatara za inteligentného hráča, ktorý dokáže pozdvihnúť výkony svojich spoluhráčov.

Seattle viedol po dvoch tretinách 4:1, no už po 39 sekundách tretieho dejstva strelil kontaktný gól hosťujúci útočník Nick Foligno. Domáci však nespanikárili a v 45. minúte prišiel Tatarov prvý strelecký moment. Krídelník elitného útoku si šikovne nakorčuľoval za obrancov Blackhawks a po prihrávke od Jordana Eberleho zakončil svoj prienik presnou strelou pod vyrážačku švédskeho brankára Arvida Söderbloma.

"Úprimne povedané, len som sa snažil zdvihnúť hlavu a čo najrýchlejšie prečítať brankára. Videl som malý otvor a snažil som sa vystreliť. Mal som šťastie, že mi to vyšlo," uviedol Tatar pre oficiálnu webovú stránku nhl.com.

Tatar si 57. minúte v útočnom pásme prikryl puk, zbavil sa obrancu Alexa Vlasica a krížnou prihrávkou našiel Willa Borgena. Americký obranca od mantinelu nahodil puk na Söderbloma a ten ho pravým betónom vyrazil priamo na čepeľ hokejky Tatara, ktorý spečatil triumf Kraken. Okrem dvoch gólov si slovenský útočník za 15:42 min na ľade pripísal aj štyri plusové body.

Tatar vďaka tomu s +11 vedie tímovú tabuľku plusových/mínusových bodov. "Veľmi sa mi páčila jeho hra na puku a rozvaha v každej situácii. Bol naozaj efektívny a pomohol nám doviesť tento zápas do víťazného konca," povedal na adresu Tatara tréner Seattlu Dave Hakstol.

Okrem dvoch gólov si slovenský útočník za 15:42 min na ľade pripísal aj štyri plusové body. Tatar vďaka tomu s +11 vedie tímovú tabuľku plusových/mínusových bodov. "Je to inteligentný hráč, ktorý nájde spôsob, ako zlepšiť hru svojich spoluhráčov," dodal Hakstol.

Viac o téme: NHL Tomáš Tatar Seattle Kraken