VIDEO Niet pochýb o jeho veľkosti: Vyrovnanie legendy NHL, Tatarov tím prehajdákal náskok

Nathan MacKinnon a Drew Doughty sledujú pukNathan MacKinnon a Drew Doughty sledujú puk Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

SEATTLE - Hokejisti Seattlu Kraken prehrali v zámorskej NHL na domácom ľade so St. Louis 3:4 po predĺžení. Slovenský útočník Tomáš Tatar v drese domácich nebodoval.

Colorado zdolalo Los Angeles 5:1, Nathan MacKinnon si gólom a asistenciou predĺžil sériu bodov v domácich dueloch od úvodu sezóny na 25 zápasov a zopakoval zápis Bobbyho Orra. V drese Vegas sa v súboji na ľade NY Rangers blysol hetrikom Jonathan Marchessault.

Bučnevič hrdinom večera

Seattle viedol ešte päť minút pred koncom druhej tretiny 3:1, no domáci o náskok prišli a v predĺžení si extra bod pripísali hráči St. Louis. Hrdinom večera sa stal ruský útočník Pavel Bučnevič, ktorý  tretej časti hry najskôr vyrovnal a potom rozhodol v 64. minúte o triumfe svojho tímu po asistencii Braydena Schenna.

"Nemohol mi dať lepšiu prihrávku, mne už stačilo iba trafiť bránku," uviedol Bučnevič, ktorý k dvom zásahom pridal aj asistenciu. Pre "Bluesmanov" to bol štvrtý triumf v sérii. Tatar odohral 14:30 min a na bránku súpera vyslal jednu strelu. Jeho spoluhráč Dán Oliver Bjorkstrand zaznamenal gól a asistenciu. Kraken po predchádzajúcej deväťzápasovej víťaznej šnúre prehrali piaty zo šiestich uplynulých duelov.

MacKinnon nemá súpera

Colorado bodovalo naplno tretíkrát za sebou. MacKinnon sa svojou šnúrou zaradil vedľa legendárneho obrancu Bobbyho Orra, ktorý bodoval v 25 domácich zápasoch na štarte sezóny 1974/75 v drese Bostonu. Ide o druhú najdlhšiu sériu v histórii NHL.

Rekord drží Wayne Gretzky, v sezóne 1988/89 bodoval na domácom ľade v 40 zápasoch v sérii od začiatku ročníka v drese LA Kings. MacKinnon ťahá celkovo 13-zápasovú šnúru aspoň s bodom a s 84 bodmi (31+53) sa opäť dostal pred Nikitu Kučerova z Tampy na čelo produktivity.

Nathan MacKinnon a Drew Galéria fotiek (2) Čáry-máry Nathana MacKinnona Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

Dva góly za Avalanche strelil Logan O'Connor, pri prvom mu asistoval aj brankár Alexandar Georgijev. "Som rád, že sme pred All Star prestávkou chytili rytmus a vyhrali pár zápasov. Dnes to bol opäť parádny výkon celého tímu. Teraz trochu zamakáme na kondičke a verím, že po pauze sa vrátime tam, kde sme teraz skončili," zhodnotil Jared Bednar, kouč Colorada. Kings prehrali tretíkrát za sebou a 13 z uplynulých 15 zápasov.

Malý veľký Marchessault

V zápase New Yorku Rangers s Vegas zažiaril Jonathan Marchessault, keď hosťom k triumfu 5:2 pomohol hetrikom. V uplynulých šiestich zápasoch dal osem gólov a pridal tri asistencie, keď predtým neskóroval na prelome decembra a januára v deviatich dueloch v sérii.

"Keď sa nedarí, je treba sa z toho čo najskôr dostať von a keď to konečne začne padať, treba v tom pokračovať," smial sa po dueli Marchessault. Jeho spoluhráč, brankár Adin Hill, mal 36 úspešných zákrokov. Domáci síce prestrieľali súpera 38:20, ale na body to nestačilo. Za Rangers mal gól a asistenciu Blake Wheeler, jeho tím vyhral v januári iba štyri z 13 stretnutí.

Tešiaci sa hráči Vegas Galéria fotiek (2) Tešiaci sa hráči Vegas Golden Knights Zdroj: SITA/AP/Peter K. Afriyie

Reinhart si pýta výkonmi ťažké milióny

Bodovú sériu natiahol aj útočník Floridy Sam Reinhart. Jeho tím zvíťazil na ľade Pittsburghu 3:2 po nájazdoch. Dvadsaťosemročný kanadský útočník sa gólovo presadil v 2. tretine a bol aj autorom rozhodujúceho nájazdu v rozstrele. Bodoval už v dvanástom dueli za sebou, počas svojej úspešnej šnúry nazbieral 17 bodov (13 gólov a 4 asistencie).

"Reinhart je neuveriteľný profík. Navyše je totálne nesebecký a som rád, že sa mu to vracia a boduje," povedal Paul Maurice, tréner Floridy. K tretiemu triumfu za sebou prispel brankár Sergej Bobrovskij 35 zákrokmi. Aspoň bod pre Pittsburgh zariadil 42 sekúnd pred treťou sirénou Jevgenij Malkin vyrovnávajúcim gólom na 2:2 z prvej po bekhendovej prihrávke Sidneyho Crosbyho.

NHL - sumáre:

New York Rangers – Vegas Golden Knights 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Góly: 7. Wheeler (Gustafsson, Fox), 59. Kakko (Trouba, Wheeler) – 6. Rempal (Cotter, Hague), 24. Kolesar, 25. Marchessault (Barbašev, Roy), 43. Marchessault (Barbašev, Roy), 60. Marchessault (Barbašev, McNabb). Brankári: Šesťorkin - Hill, strely na bránku: 38:20.

Pittsburgh Penguins – Florida Panthers 2:3 po predĺžení a nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Góly: 2. Guentzel (Rust, Karlsson), 60. Malkin (Crosby, Rust) – 5. Rodrigues (Ekman-Larsson, Bennett), 32. Reinhart (Tkachuk, Ekman-Larsson), rozh. nájazd Reinhart. Brankári: Nedeljkovic - Bobrovskij, strely na bránku: 37:31

Colorado Avalanche – Los Angeles Kings 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Góly: 8. O'Connor (Girard, Georgijev), 15. O'Connor (Wood, Colton), 19. MacKinnon (Drouin, Rantanen), 32. Manson (Cogliano), 41. Makar (MacKinnon, Colton) – 27. Fiala (Laferriere, Doughty). Brankári: Georgijev - Talbot (21. Rittich), strely na bránku: 31:27

Seattle Kraken – St. Louis Blues 3:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 11. Dumoulin (Larsson, Schwartz), 24. Bjorkstrand (Wennberg, McCann), 27. Tolvanen (Gourde, Bjorkstrand) – 8. Sundqvist (Schenn, Krug), 36. Thomas (Perunovich, Bučnevič), 42. Bučnevič (Thomas), 64. Bučnevič (Schenn). Brankári: Daccord - Binnington, strely na bránku: 36:18

Slovák v akcii:
Tomáš Tatar (Seattle)          14:30  0 0 0  0 1 0
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 2

Viac o téme: New York Rangers Florida Panthers St. Louis Blues Tomáš Tatar Pittsburgh Penguins Colorado Avalanche Los Angeles Kings Nathan MacKinnon Jonathan Marchessault Vegas Golden Knights Seattle Kraken