VIDEO Tatarova bodová noc a ešte lepší spoluhráč: Veterán kraľoval a vybavil zápas pre Seattle

Tešiaci sa hráči Seattle KrakenTešiaci sa hráči Seattle Kraken Zdroj: SITA/AP/John Froschauer

SEATTLE - Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v noci na pondelok v zámorskej NHL asistenciu. Seattle Kraken aj vďaka jeho bodu zdolal Columbus Blue Jackets 4:2.

Tridsaťtriročný krídelník bol v 17. minúte na začiatku akcie, ktorú zakončil gólom Jared McCann. Seattle položil základ triumfu už v prvej tretine, po ktorej viedol 3:0. Okrem McCanna (1+1) využil dve presilové hry Jordan Eberle. Ten si pripísal aj asistenciu a s troma bodmi sa stal prvou hviezdou stretnutia. Oliver Bjorkstrand pridal dve asistencie, brankár Joey Daccord pomohol k víťazstvu 30 úspešnými zákrokmi.

Hráči Seattlu si napravili chuť po tom, ako v noci na sobotu neudržali dvojgólový náskok a prehrali so St. Louis 3:4 po predĺžení. "Po minulom zápase sme boli veľmi sklamaní, no otriasli sme sa z toho a bolo dôležité, že sme dnes vybojovali dva body. Ak by sme ich nezískali, odchádzali by sme z haly s nie príliš dobrými pocitmi," uviedol pre nhl.com tréner domácich Dave Hakstol.

Súboj dvoch sedmičiek - Galéria fotiek (11) Súboj dvoch sedmičiek - Sean Kuraly a Jordan Eberle Zdroj: SITA/AP/John Froschauer

Eberle vyrovnal klubový rekord s tromi bodmi v jednej tretine a ako prvý hráč v histórii Seattlu strelil v jednom zápase dva presilovkové góly. Tatar odohral 11:21 min. a okrem asistencie si pripísal aj plusový bod. Slovenský útočník bodoval v treťom z uplynulých štyroch duelov. V tejto sezóne nastúpil v 45 zápasoch a získal 19 bodov (6+13).

Jegor Činachov v tretej časti dvoma gólmi znížil na 2:3, no trinásť sekúnd pre koncom Brandon Tanev poistil víťazstvo strelou do prázdnej bránky. "Nemali sme dobrý vstup do zápasu, no potom sme našli pôdu pod nohami. Búšili sme do súpera až do konca, s pribúdajúcim časom sme sa zlepšovali, no napokon to nestačilo," komentoval stretnutie Pascal Vincent, tréner Blue Jackets. Zápas nedohral nováčik v drese hostí Adam Fantilli, ktorý po hite od McCanna utrpel zranenie v dolnej časti tela.

Čo sa s vami deje, milí Kings?

Hráči St. Louis Blues natiahli víťaznú sériu na päť zápasov. O triumfe domácich rozhodol v 64. sekunde predĺženia kapitán Brayden Schenn. Dlhou prihrávkou od mantinelu ho našiel Pavel Bučnevič (v zápase 1+1).

"V predĺžení musíte využiť každú možnosť na brejk, ktorá sa vám naskytne. Uvoľnil som sa, Pavel má skvelý prehľad v hre a našiel ma prihrávkou," opísal Schenn rozhodujúci moment. Jordan Kyrou získal tri body (1+2). Blues vyhrali výsledkom 4:3 štvrtý zápas v rade, z toho tretíkrát za sebou po predĺžení.

Robert Thomas a Drew Galéria fotiek (11) Robert Thomas a Drew Doughty v súboji Zdroj: SITA/AP/Jeff Roberson

"Nachádzame cestu k víťazstvám, čo je výborné. Rastieme po mentálnej stránke. Predvádzame ako tím skvelý hokej, na ľade si vzájomne pomáhame, čím si budujeme charakter. V uplynulých stretnutiach sme ukázali veľkú odolnosť," poznamenal Kyrou.

Na Kings doľahla kríza, keď prehrali štrnásty z predchádzajúcich šestnástich duelov. Pre zranenie v dolnej časti tela nedokončil duel obranca "bluesmanov" Scott Perunovich. Kings neuspeli po tom, ako vyhrali predchádzajúcich päť vzájomných duelov so St. Louis.

NHL - výsledok:

Seattle Kraken - Columbus Blue Jackets 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Góly: 13. Eberle (Bjorkstrand, Dunn), 17. McCann (Eberle, TATAR), 18. Eberle (McCann, Bjorkstrand), 60. Tanev - 48. Činachov (Severson, Gaudreau), 56. Činachov. Brankári: Daccord - Tarasov, strely na bránku: 26:32.

St. Louis Blues - Los Angeles Kings 4:3 pp (1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 13. Leddy (Kyrou, Parayko), 27. Bučnevič (Perunovich, Kyrou), 33. Kyrou (Perunovich, Thomas), 62. Schenn (Bučnevič) - 5. Kempe (Kopitar, Laferriere), 26. Anderson-Dolan (Lewis, Gavrikov), 39. Danault (Moore, Doughty). Brankári: Hofer - Rittich, strely na bránku: 32:33.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: St. Louis Blues Tomáš Tatar Los Angeles Kings Jordan Eberle Columbus Blue Jackets Seattle Kraken