Vyrovnanie v 9. minúte nadstavenia: Kórea vyslovene utiekla hrobárovi z lopaty

Kórejskí futbalisti sa radujú z vyhratého rozstreluKórejskí futbalisti sa radujú z vyhratého rozstrelu Zdroj: SITA/AP/Thanassis Stavrakis

DAUHA - Futbalisti Uzbekistanu si zaistili postup do štvrťfinále Ázijského pohára v Katare. V utorkovom osemfinálovom stretnutí zdolali Thajsko 2:1. V boji o postup medzi najlepšiu štvorku sa stretnú s domácim Katarom.

Ďalej ide aj Kórejská republika, ktorá vyradila Saudskú Arábia 4:2 v jedenástkovom rozstrele. Po riadnom hracom čase i predĺžení sa zápas skončil nerozhodne 1:1.

Arabské mužstvo viedlo, keď sa o úvodný gól duelu postaral hneď po zmene strán útočník Al Šababu Abdullah Radif, ktorý iba pár sekúnd predtým prišiel na ihrisko.

Kórejčanom sa však podarilo vybojovať si predĺženie, keď v deviatej minúte nadstaveného času pri avizovanom desaťminútovom nadstavení vyrovnal útočník dánskeho Midtjyllandu Čcho Kue-sung. Rozstrel sa skončil 4:2 v prospech Kórejčanov, ich ďalším súperom bude Austrália.