Mimoriadne cenný triumf: Dúbravka sa činil, za svoj chrbát veľa nepustil

Slovenský reprezentant Martin Dúbravka v bránke NewcastluSlovenský reprezentant Martin Dúbravka v bránke Newcastlu Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu zvíťazili v utorkovom zápase 22. kola anglickej Premier League na pôde Nottinghamu Forest 2:1 a posunuli sa v tabuľke na druhé miesto.

Newcastle so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom zastavil sériu štyroch ligových prehier, na ihrisku Aston Villy triumfoval 3:1.

Arsenal poslal v 65. minúte do vedenia Gabriel Jesus, ktorý potom prihral na ďalší gól spoluhráčovi Bukayovi Sakovi. Za domácich už len znížil v 89. minúte Taiwo Awoniyi. Londýnčania nadviazali na presvedčivé víťazstvo nad Crystal Palace (5:0) a polepšili si v boji o titul.

Za vedúcim Liverpoolom zaostávajú o dva body, lídra však čakal ešte v stredu duel s FC Chelsea. Arsenal predbehol na druhom mieste Manchester City, úradujúci majster mal oproti konkurentovi dva zápasy k dobru.

Konečne body

Newcastle nasmeroval k víťazstvu dvomi gólmi švajčiarsky obranca Fabian Schär. Dúbravka odchytal celé stretnutie, inkasoval iba raz, keď ho za stavu 3:0 pre hostí prekonal v 71. minúte Ollie Watkins. Útočník Aston Villy rozvlnil sieť aj o dve minúty neskôr, ale rozhodca po konzultácii s VAR tento gól neuznal pre ofsajd. "Straky" bodovali v lige prvýkrát od 16. decembra, v neúplnej tabuľke poskočili z desiateho na siedme miesto.

Fulham remizoval s Evertonom 0:0. Slovenský brankár Marek Rodák sledoval zápas z domácej lavičky, medzi žrďami dostal znovu prednosť Nemec Bernd Leno. Luton si poradil doma s Brightonom hladko 4:0, keď už v 3. minúte viedol 2:0. Hetrikom zariadil triumf Elijah Adebayo.