Po nakladačke prišiel budíček: Slováci zmazali štvorgólové manko a uhrali úžasný výsledok!

Slovenskí florbalistiSlovenskí florbalisti Zdroj: szfb.sk

LÓCHOW - Slovenskí florbalisti remizovali v druhom zápase kvalifikácie o postup na decembrové MS s Nórskom 5:5.

Sú tak blízko víťazstva v C-skupine, ktorú vedú so ziskom troch bodov o skóre práve pred piatkovým súperom. Na kvalifikačnom turnaji v poľskom Lóchowe sa stretnú ešte v sobotu o 12.00 h v záverečnom skupinovom súboji so Španielskom, v nedeľu ich čaká duel o konečné umiestnenie.

Zverenci trénera Radomíra Mrázka by sa prípadným víťazstvom nad Nórskom priblížili k prvenstvu v skupine a k zisku miestenky na MS, no proti severanom absolútne nezachytili úvod stretnutia. V prvých 20 minútach inkasovali až štyri góly.

Zo studenej sprchy sa však rýchlo prebrali, v prostrednej časti aj zásluhou dvoch presných zásahov Tomáša Kvasnicu znížili a v tretej tretine sa im podarilo otočiť na 5:4. V 58. minúte však Nóri dokázali využiť ponúknutú presilovku zásluhou Pedersena a vyrovnali na konečných 5:5.

Z celého turnaja sa na decembrový šampionát prebojujú štyri tímy. Miestenky získajú víťazi oboch skupín (C a D), plus ďalšie dve mužstvá, ktoré uspejú v nedeľu v súbojoch medzi druhými a tretími tímami.

kvalifikácia MS 2024 - 2. európsky turnaj - C-skupina:
Nórsko - SLOVENSKO 5:5 (4:0, 0:3, 1:2)
Góly SR: 28. Kvasnica (Miške), 31. Kvasnica (Batkovič), 35. Mirt (Gašparík), 43. Nehila (Gašparík), 43. Batkovič (Kvasnica). Rozhodovali: Gross, Vinkalns (obaja Lot.), vylúčení: 0:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 265 divákov.

Zostava SR: Kohút - Ujhelyi, Mirt, Miške, Jakubec, Hatala, Vrábel, Košarišťan - Nehila, Gašparík, Dudovič - Kvasnica, Gajdoš, Batkovič - Korček, Beriac, Nôta - Pažák, Cvacho

hlasy po zápase /zdroj: SZFB/:

Tomáš Kvasnica, najlepší hráč na slovenskej strane: "Ťažký zápas, aj keď mňa osobne bavil. Myslím si, že sme mali navrch. Škoda tej prvej tretiny, tá nám ušla, prehrávali sme 0:4, aj keď nemyslím si, že to bolo úplne zaslúžené. Potom sme to prebrali do vlastnej réžie, vytvorili sme si tlak. Dali sme na 5:4, následne sme však mali vylúčenia, drobné fauly. Hrali sme na dve päťky, dochádzali nám aj trochu sily, i keď rovnako aj súperovi. Remíza je z môjho pohľadu asi zaslúžená."

Radomír Mrázek, tréner SR: "Samozrejme, chyby a zlé rozhodnutia si skúsime vysvetliť, ale je potrebné, aby sme zostali pozitívni, veď sme otočili z 0:4. Nie je to nič príjemné, rovnako sme to otáčali aj na majstrovstvách sveta v skupinovom zápase. Chalani to zvládli, od druhej tretiny sme mali dostatok situácií, aby sme zápas zvrátili na našu stranu.

Bohužiaľ, zápas nám nevyšiel, čo sa týka technických vecí a rozhodnutí. Ten bod nakoniec berieme. Samozrejme, všetci sme sklamaní, pretože za stavu 5:4 sme mali duel už relatívne v rukách. Chceme byť pozitívni, aby boli chalani na zajtrajší zápas dobre nastavení, pretože vzhľadom na dnešnú remízu budeme potrebovať súperovi nastrieľať čo najviac gólov, zrejme bude rozhodovať skóre."