Slovenská štafeta v najlepšej desiatke, Francúzi si vybojovali zlato v závere

Matej UlíkMatej Ulík Zdroj: Ivan Kopčány

TÁBOR - Slovenskí reprezentanti obsadili ôsme miesto v miešaných štafetách na majstrovstvách sveta v cyklokrose. V českom Tábore skončili s mankom 3:57 minúty na víťazných Francúzov, ktorí v špurte zdolali Britov. Bronz si vybojovali Belgičania.

V slovenskom tíme nastúpili Tobias Hajkovský, Matej Ulík, Viktória Chladoňová, Sofia Ungerová, Dorota Vojíšková a Martin Surman. Šampionát pokračuje cez víkend súťažami jednotlivcov, v Tábore štartuje dokopy jedenásť slovenských reprezentantov.

cyklokros - mix štafety: 1. Francúzsko 1:01:23 h, 2. Veľká Británia +0,0 s, 3. Belgicko +0,32, 4. Kanada +1:06, 5. Taliansko +1:17, 6. Česko +1:18, 7. USA +2:06, 8. SLOVENSKO (Tobias Hajkovský, Matej Ulík, Viktória Chladoňová, Sofia Ungerová, Dorota Vojíšková, Martin Surman) +3:57

Viac o téme: Slovensko Cyklokros Matej Ulík Viktória Chladoňová Sofia Ungerová Majstrovstvá sveta v cyklokrose Dorota Vojíšková Martin Surman Tobias Hajkovský