Rozprávkový úvod Slovana rozhodol o všetkom, na čele Tipos extraligy nastáva zmena

Na snímke zhora Damián Novický (HC 19 Humenné) a Tomáš Török (Slovan)Na snímke zhora Damián Novický (HC 19 Humenné) a Tomáš Török (Slovan) Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA - Hokejisti HC Slovan Bratislava triumfovali v piatkovom zápase 41. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné vysoko 7:2.

"Belasí" zdolali nováčika súťaže aj vo štvrtom vzájomnom stretnutí sezóny a dotiahli sa na siedmy HKM Zvolen na rozdiel bodu. Humenčania sú naďalej na poslednej 12. priečke so stratou sedem bodov, keďže jedenáste Nové Zámky doma podľahli Nitre (1:5).

Slovanisti položili základ úspechu v úvodnej tretine, v ktorej strelil dva góly Pecararo a jeden pridal Sersen. Trikrát sa presadili domáci strelci aj v prostrednej časti hry, keď v oslabení zvýšil na 4:0 Lukošik, hetrik skompletizoval Pecararo a šiesty presný zásah zaznamenal Šille. V treťom dejstve ešte hostia gólmi Lineta a Vaška upravili konečný stav na 7:2.

Na snímke zľava Hannu Galéria fotiek (20) Zdroj: TASR/Dano Veselský

Tipos extraliga - 41. kolo:
HC Slovan Bratislava - HC 19 Humenné 7:2 (3:0, 3:0, 1:2)
Góly: 1. Pecararo (Holway), 10. Sersen (Preisinger, Bergman), 19. Pecararo (Sersen, Ranford), 22. Lukošik, 35. Pecararo (Poirier, Ranford), 36. Šille (Mahbod, Takáč), 42. Ranford (Pecararo) - 50. Linet (Pereskokov, Paršin), 52. Vaško (Foss, Meliško). Rozhodovali: Hronský, Krajčík – Hercog, Gegáň, vylúčení: 4:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 5060 divákov

Slovan: Godla – Holway, Korenčík, Kubka, Golian, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Poirier, Ranford – Šille, Mahbod, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Fominych, S. Petráš, Dudáš

Humenné: Galimov (21. Kozel) – Sredl, Meliško, Sergienko, Pacalaj, Novický, Ťavoda – Pereskokov, Linet, Paršin – Handlovský, Kuru, Lapšanský – Vaško, Foss, Šoltés – Borov, Ragan, Horvát - Thomka

Poprad má skvelú formu

Hokejisti Popradu zvíťazili v 41. kole Tipos extraligy nad Trenčínom 4:1 a poskočil na čelo tabuľky. "Kamzíci" využili zaváhanie Spišskej Novej Vsi, ktorá prehrala na ľade Liptovského Mikuláša 2:3 a pred Spišiakmi majú dvojbodový náskok. Popradčania triumfovali v siedmom zápase v sérii a tretíkrát v sezóne nad Trenčínom.

"Kamzíci" sa ujali vedenia už po 86 sekundách, keď Calof našiel medzi kruhmi Bjalončíka, ktorý prestrelil LaCouveeho. Na ďalší gól čakali diváci až do 37. minúty a opäť sa tešili domáci. Strelu Betkera trenčiansky brankár len vyrazil do strany a Jendek zakončil do odkrytej bránky. V závere skúsili Trenčania hru bez brankára, no už po pár sekundách to využil Coulter. Necelé dve minúty pred koncom tretej časti ešte zvýšil Calof na 4:0. Hostia sa dočkali 42 sekúnd pre sirénou vďaka Petrášovi.

Do duelu nenastúpil švédsky obranca s kazašským pasom Viktor Svedberg, ktorému Poprad ešte nestihol vybaviť všetky administratívne veci po prestupe.

Tipos extraliga – 41. kolo:
HK Poprad – HK Dukla Trenčín 4:0 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 2. Bjalončík (Calof, Steenbergen), 37. Jendek (Betker, Šotek), 57. Coulter (Svitana), 59. Calof (Záborský, Betker) – 60. Petráš (Conway, Sojčík). Rozhodovali: Crman, Kalina – Bogdaň, Knižka, vylúčení: 1:0 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2696 divákov.

Poprad: Vay – Cardwell, Brincko, Turan, Betker, Česánek, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Kukuča, Jendek, Záborský – Calof, Bjalončík, Steenbergen – Belluš, Suchý, Šotek

Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Giľák, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Immo, Sojčík, Petráš – Sloboda, Mikúš, Krajčovič – Stahoň

Spišská Nová Ves opäť prehrala

Hokejisti HK Spišská Nová Ves utrpeli v Tipos extralige už piatu prehru za sebou. V piatkovom 41. kole podľahli domácemu Liptovskému Mikulášu 2:3 a prišli o post lídra tabuľky. Vedúcu priečku prepustili rozbehnutému Popradu, za ktorým zaostávajú o dva body. Liptáci zastavili sériu štyroch prehier a upevnili si desiate miesto.

V súboji dvoch tímov, ktorým sa v uplynulom období nedarilo, mali navrch domáci. Dvoma gólmi prispel k triumfu Haralds Egle. Brankár HK 32 Alexej Krasikov si držal čistý štít až do 57. minúty, potom ho prekonali Róbert Džugan a Igor Merežko, vyrovnávajúci gól sa však už Spišiakom nepodarilo streliť.

HK 32 Liptovský Mikuláš - HK Spišská Nová Ves 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Góly: 5. Egle (A. Nauš, Lalík), 7. Quince (Thompson, Avcin), 54. Egle (Lalík, Berry) - 57. Džugan (Merežko, Kerbashian), 60. Merežko (Kerbashian). Rozhodovali: Výleta, Goga - Vyšný, Orolin, vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 932 divákov.

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Thompson, Hraško, Žilka, Lalík, Fekiač, Jendroľ – Avcin, Quince, Kriška – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ, Réway, Vojtech – T. Nauš, Vankúš, Nespala

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Merežko, Žiak, Valach, Groch, Björkung, Vaverčák – Archambault, Nellis, Hamráček – Bakoš, Kerbashian, Rapáč – Džugan, Myklucha, Majdan – Drábek, Bortňák, Vandas

Michalovce udržali čisté konto

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zdolali v piatkovom stretnutí 41. kola Tipos extraligy na domácom ľade HKM Zvolen 3:0 a pripísali si tretie víťazstvo za sebou. Hostia čakajú na plný bodový zisk už štyri zápasy, v tabuľke zostali so 60 bodmi na siedmom mieste.

Michalovce poslal do vedenia už v 32. sekunde Dávid Buc, na 2:0 zvýšil v 12. minúte v presilovke Kaspars Daugavinš. Domáci neinkasovali aj zásluhou brankára Stanislava Škorvánka, ktorý vychytal druhé čisté konto za sebou a už svoje štvrté v sezóne. V samom závere spečatil triumf Matthew Santos.

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 1. Buc (Bodák, Vašaš), 12. Daugavinš (Wilkins, Newton), 60. Santos (Daugavinš). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy – Ordzovenský, Pribula, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2331 divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek – Bodák, Bindulis, Drgoň, Suja, Michalčin, Macejko, Fedor – Daugavinš, Newton, Santos – Valach, Heard, Wilkins – Paločko, Solenský, Puliš – Vašaš, Buc, Kabáč

HKM Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok, Čulík – Lukosevicius, M. Hults, Kašlík – Bondra, Fortin, Zuzin – Kolenič, Marcinek, Hecl – Gábor, Fekiač, Csányi

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 20

V Košiciach padol len jeden gól

Hokejisti HC 05 Banská Bystrica zvíťazili na ľade HC Košice 1:0 v piatkovom zápase 41. kola Tipos extraligy. Jediný gól duelu strelil v 24. minúte útočník Dominik Sojka, pre ktorého to bol prvý presný zásah v sezóne. Brankár "baranov" Gašper Krošelj dosiahol tretie čisté konto v sezóne.

Košičania si nenapravili chuť po stredajšej prehre v Michalovciach (0:3) a neskórovali v dvoch zápasoch po sebe prvýkrát od marca 2018. Naďalej im patrí priebežná štvrtá priečka, Banskobystričania sú na šiestej o štyri body pred siedmym Zvolenom.

Diváci videli v prvej tretine štyri presilovky, po dve na oboch stranách, no ofenzívnym kombináciám oboch tímov chýbala presnosť i presnejšie zakončenie. Hostia išli do vedenia v 24. minúte, keď Sojka tečoval strelu obrancu Stránského a brankár Riečický nestihol zareagovať - 0:1. Košičania si ešte v druhej tretine vytvorili viacero šancí, blízko ku gólu boli Jääskeläinen i Fejes, no Krošelja neprekonali.

Hostia hrozili z protiútokov, nebezpeční boli aj v presilovkách, no druhýkrát už nedokázali prekonať Riečického. Skóre sa nezmenilo ani počas hry domáceho tímu so šiestimi hráčmi v závere zápasu.

Duel sledoval priamo v Steel aréne aj slovenský reprezentant Juraj Slafkovský, ktorý využil prestávku v zámorskej NHL na krátky pobyt v Košiciach.

TEL - 41. kolo:
HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 24. Sojka (D. Stránský, A. Stránský). Rozhodovali: T. Orolin, J. Konc ml. - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3773 divákov

Košice: Riečický - Olsson, Breton, Bartoš, Zech, Deyl, Šedivý, Dravecký - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lunter, Berger, Chovan - Rogoň, Slovák, Jokeľ - Bačo, Havrila, Bartánus

Banská Bystrica: Krošelj - D. Stránský, Bačik, Žabka, Hora, Luža, Ďatelinka, Pavúk - Turnbull, Langkow, Wilkins - Matoušek, Bíreš, Macek - Výhonský, Faith, Petriska - Štrauch, Sojka, A. Stránsku

Nitra ovládla krajské derby

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatkovom súboji 41. kola Tipos extraligy na ľade HC MIKRON Nové Zámky 5:1 a posunuli sa v tabuľke so 66 bodmi na piate miesto. Domáci si pripísali tretiu prehru z uplynulých štyroch zápasov a zostali na 11. mieste, už s päťbodovým mankom na desiaty Liptovský Mikuláš.

Nitrania viedli od 19. minúty zásluhou presilovkového gólu Brenta Gatesa. Na jeho zásah dokázal odpovedať Ben Johnson, ale v závere druhej tretiny vrátil hosťom tesný náskok Patrick Newell. O svojom víťazstve definitívne rozhodli hráči spod Zobora v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Triumf spečatil v 57. minúte svojím 22. gólom v sezóne Samuel Buček.

HC MIKRON Nové Zámky - HK Nitra 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
Góly: 26. Johnson (Loggins, Roy) - 19. Gates (Buček), 39. Newell (Jackson), 49. Jackson (Gates), 57. Okoličány (Lacka, Čederle), 57. Buček. Rozhodovali: Baluška, Stano - Frimmel, Kacej, vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2736 divákov.

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský – Johnson, Roy, Loggins – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Stupka, Ondrušek, Števuliak – Fafrák, Barto, Kováč

HK Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitaloš, Valent, Fatul – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bajtek, Pobežal, Hrnka

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC 05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves HC Mikron Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné