Dúbravkovci prijali remízu 4:4 so zmiešanými pocitmi: Trochu hore, trochu dole, ako celá sezóna

Harvey Barnes sa raduje z góluHarvey Barnes sa raduje z gólu Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys/PA

NEWCASTLE - So zmiešanými pocitmi prijali futbalisti Newcastlu United výsledok 4:4 zo sobotňajšieho zápasu Premier League s Lutonom.

Na domácom trávniku nepotvrdili pozíciu favorita a hoci proti nováčikovi súťaže viedli 1:0 aj 2:1, po jeho "otočke" na 2:4 boli napokon radi aj za cenný bod. Slovenský brankár v službách Newcastlu Martin Dúbravka inkasoval z 8 striel na bránku 4 góly, jeho spoluhráč Sean Longstaff prirovnal priebeh duelu k celej sezóne v podaní United.

Hráči Newcastlu chceli Lutonu vrátiť prehru 0:1 z prvého vzájomného zápasu v sezóne a Longstaff ich v prvom polčase poslal do vedenia 1:0 aj 2:1. Luton na oba presné zásahy dokázal odpovedať a po hodine hry išiel do vedenia, keď Dúbravku z penalty, ktorej predchádzala pomerne dlhá kontrola od VAR, prekonal Carlton Morris.

O dve minúty na to Elijah Adebayo zvýšil na 4:2 pre hostí, no tí napokon nedosiahli šieste víťazstvo v sezóne. Kieran Trippier, ktorý skóroval prvýkrát od augusta 2022 a striedajúci Harvey Barnes stanovili na konečných 4:4. Newcastle mohol gólovo úrodný zápas otočiť na svoju stranu, no Jacob Murphy v 85. minúte vystrelil tesne nad hornú žŕdku.

"Keď strelíte štyri góly, pravdepodobne by ste mali zvíťaziť. No keď prehrávate 2:4 a získate bod, tak ste zaň radi," uviedol Longstaff pre Sky Sports. Newcastle doma nenadviazal na cenné víťazstvo z ihrisku Aston Villy 3:1 a v uplynulých piatich zápasov inkasoval až 15 gólov - najviac v danom období zo všetkých tímov súťaže.

"Zápas s Lutonom bol príbeh našej sezóny. Trochu hore, trochu dole, jednoducho nekonzistentné. Pozitívne však je, že máme ďalší bod do tabuľky," poznamenal Longstaff.

Edwards zažil počas zápasu rôzne emócie

Pre nováčika súťaže išlo napriek strate dvojgólového vedenia o ďalší cenný bod v boji o záchranu. V novom roku ešte neprehral, po remíze s Burnley (1:1) a víťazstve nad Brightonom (4:0). Tréner Rob Edwards zažil počas zápasu rôzne emócie: "Hráčom som povedal, že som sa z nevoľnosti dostal do eufórie. Za tých asi 100 minút, počas ktorých trval zápas, som toho zažil naozaj veľa. Samozrejme, že som na hráčov hrdý."

Spokojný bol najmä s prístupom za stavu 4:4, keď mal domáci tím, povzbudený dvomi gólmi v krátkom slede, psychickú výhodu. "Niektoré tímy by v tom momente ustúpili a nechali by Newcastle otočiť a zvíťaziť. Som spokojný s našou reakciou," priznal Edwards.

V neúplnej tabuľke má Luton náskok jedného bodu na Everton, ktorý je priebežne najlepší z troch tímov v pásme zostupu. Newcastlu sa vzdialila piata priečka znamenajúca účasť v pohárovej Európe a stráca na ňu už 11 bodov.

Viac o téme: Premier League Newcastle United Martin Dúbravka Sean Longstaff Luton