Son a Klinsmann neverili vlastným očiam: Senzačný ázijský finalista s historickým úspechom!

Vpravo útočník Jordánska Yazan Al-Naimat oslavuje svoj úvodný gól v 53. minúteVpravo útočník Jordánska Yazan Al-Naimat oslavuje svoj úvodný gól v 53. minúte Zdroj: TASR/AP/Aijaz Rahi

AL RAJJÁN - Futbalisti Jordánska sa stali prvými finalistami Ázijského pohára.

V utorkovom semifinálovom zápase v Al-Rajjáne prekvapujúco zdolali favorizovanú Kórejskú republiku 2:0. Jordánsko dosiahlo svoj historicky najlepší výsledok na ázijskom šampionáte, doteraz bola jeho maximom štvrťfinálová účasť v rokoch 2004 a 2011.

Góly víťazného tímu strelili v druhom polčase Yazan Al Naimat a Mousa Al-Tamari. Kórejčania mali až 70-percentné držanie lopty, ale do priestoru brány nevystrelili ani raz. O druhom finalistovi sa rozhodne v stredu, keď je na programe druhý semifinálový duel medzi Iránom a domácim Katarom (16.00 SEČ).