VIDEO Rovnaký turnaj, totožný výsledok: Česká tenistka po roku znova padla na tvrdej ruskej súperke

Česká tenistka Barbora KrejčíkováČeská tenistka Barbora Krejčíková Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

ABÚ ZABÍ - Česká tenistka Barbora Krejčíková dohrala na turnaji v Abú Zabí vo štvrťfinále. Rovnako ako vlani ju v Spojených arabských emirátoch vyradila Ľudmila Samsonovová z Ruska, ktorej tentoraz podľahla 5:7 a 4:6.

Krejčíková v prvom sete vyrovnala z 1:3 na 5:5, potom ale druhýkrát stratila podanie a Samsonovová už výhodu udržala. V druhom sete víťazka Roland Garros z roku 2021 prehrávala 2:5. Potom za stavu 4:5 viedla 40:15, ale brejkbaly nevyužila a súperka ukončila duel.

Dvadsaťosemročná Krejčíková vlani so Samsonovovou prehrala v Abú Zabí v druhom kole. Dvadsaťpäťročná Ruska, ktorá na turnaji zatiaľ nestratila ani set, vďaka víťazstvu stále živí nádej na obhajobu finálovej účasti.