Mestské derby sa pre nich zmenilo na nočnú moru: Arsenal rozmetal súpera a prekonal klubový rekord

Leandro Trossard a gólové oslavy futbalistov ArsenaluLeandro Trossard a gólové oslavy futbalistov Arsenalu Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu FC vyhrali v anglickej Premier League štvrtý zápas za sebou.

V nedeľnom mestskom derby 24. kola deklasovali West Ham United na jeho trávniku 6:0 a za lídrom FC Liverpool zaostávajú na treťom mieste o dva body. O skóre pred Arsenalom je Manchester City, ten však má zápas k dobru. Štvrtý Tottenham stráca na "kanonierov" päť bodov. Na piatu priečku klesla po víkende Aston Villa, ktorá prehrala doma s Manchestrom United 1:2.

Dvoma gólmi sa na víťazstve hostí podieľal Bukayo Saka, ktorý sa strelecky presadil v treťom stretnutí za sebou a svoje konto v prebiehajúcej ligovej sezóne zaokrúhlil na 10. Declan Rice mal proti svojmu bývalému klubu bilanciu 1+2.

Pre Arsenal to bolo rekordné víťazstvo v PL na ihriskách súperov, prekonal doterajší najlepší klubový zápis z augusta 2009 a vtedajší triumf 6:1 na pôde Evertonu.

Arsenal rozhodol o svojom hladkom triumfe už v prvom polčase, v jeho závere sa presadil štyrikrát v priebehu pätnástich minút. Skóre otvoril hlavou po rohu William Saliba, na 2:0 zvýšil Saka z penalty, o chvíľu neskôr sa tešil Gabriel a účet prvého dejstva uzavrel v nadstavení Leandro Trossard umiestnenou strelou zvnútra šestnástky.

Mohammed Kudus a Leandro Galéria fotiek (7) Mohammed Kudus a Leandro Trossard v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

Po prestávke ešte Saka a Rice gólovo zvýraznili demontáž West Hamu. V kríze sa zmietajúci "kladivári" natiahli šnúru bez ligového víťazstva na päť zápasov a na sedem vo všetkých súťažiach. V tabuľke Premier League klesli na ôsmu priečku.

McTominay zariadil výhru United

Manchester United bodoval naplno tretíkrát za sebou, keď v jednom zo šlágrov kola triumfoval na ihrisku Aston Villy 2:1. Na presný zásah Rasmusa Höjlunda zo 17. minúty ešte dokázal po prestávke odpovedať domáci Douglas Luiz, ale o víťazstve "červených diablov" rozhodol v 86. minúte Scott McTominay prudkou hlavičkou zo šiestich metrov po centri Dioga Dalota. United sa tak na šiestom mieste priblížili k Aston Ville na rozdiel piatich bodov.

Premier League - 24. kolo:

West Ham United – Arsenal FC 0:6 (0:4)
Góly: 41. a 63. Saka (prvý z 11 m), 32. Saliba, 44. Gabriel, 45.+2 Trossard, 66. Rice

Aston Villa FC – Manchester United 1:2 (0:1)
Góly: 67. Luiz – 17. Höjlund, 86. McTominay

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Manchester United Premier League West Ham United Aston Villa Arsenal FC Bukayo Saka