Premárnená príležitosť, Barca bola len krok od blamáže: Nehodláme hodiť uterák do ringu

Xavi Hernandéz rozdáva pokyny počas zápasuXavi Hernandéz rozdáva pokyny počas zápasu Zdroj: SITAP/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona zaznamenali ďalšie zakopnutie v boji o obhajobu titulu v španielskej La Lige.

Bod za remízu 3:3 zachránil pre Kataláncov v nedeľňajšom zápase proti Granade šestnásťročný krídelník Lamine Yamal. Španielsky supertalent zaknihoval prvý dvojgólový duel v kariére.
Barcelone patrí v tabuľke tretia priečka s 10-bodovým mankom na vedúci Real Madrid. "Biely balet" ešte v sobotu zdolal v súboji o prvé miesto katalánsku Gironu, ktorá je pred gigantom zo svojho regiónu o päť bodov.

"V ligovom ročníku to bolo pre nás ťažké, no teraz je to ešte o dva body ťažšie. Je to veľký rozdiel, ale nehodláme hodiť uterák do ringu. Musíme však prestať robiť chyby," citovala agentúra AFP Xaviho, hlavného trénera FC Barcelona, ktorý po januárovej prehre s Villarrealom (3:5) oznámil, že po sezóne končí na lavičke klubu, v ktorom strávil viac ako dve dekády hráčskej kariéry a získal s ním množstvo trofejí.

Ofenzívny klenot "blaugranas" Yamal otvoril skóre stretnutia proti Granade v 14. minúte, keď si nabehol na presný center Joaa Cancela. Barcelončania mohli v 41. minúte viesť rozdielom dvoch gólov, no už istý presný zásah Roberta Lewandowského zneškodnil na bránkovej čiare brániaci Martin Hongla.

Lamine Yamal a v Galéria fotiek (7) Lamine Yamal a v pozazdí oslavujúci futbalisti Granady Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Tento moment sa ukázal ako dôležitý o necelé dve minúty na opačnej strane, keď Ricard Sanchez vyrovnal na 1:1. Po hodine hry dostal domáci tím ešte viac pod tlak Facundo Pellistri. V 63. minúte síce vyrovnal Robert Lewandowski, ale Katalánci sa tešili iba tri minúty, po ktorých poslal opäť Granadu do vedenia Ignasi Miguel. Deľbu bodov zabezpečil v 80. minúte strelou spoza šestnástky Yamal.

Je to ďalšia premárnená príležitosť

"Mám dôveru trénera, ale momentálne myslím viac na remízu a na to, že sme stratili ďalšie dva body. Nemalo sa to stať, pretože je to ďalšia premárnená príležitosť. Musíme pracovať ďalej, do konca sezóny zostáva ešte veľa zápasov a tímy na čele môžu ešte zakopnúť," povedal Yamal.

Lamine Yamal a jeho Galéria fotiek (7) Lamine Yamal a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Dôležité tri body získali hráči Sevilly, ktorí zdolali Atlético Madrid 1:0 a vzdialili sa pásmu zostupu na rozdiel šiestich bodov. Víťazstvo Andalúzanov nad "Los Colchoneros" zariadil po štvrťhodine hry Isaac Romero. Madridčania sú na 4. priečke a na mestského rivala Real strácajú už 13 bodov.

"Stratili sme veľmi veľa bodov. To je niečo, čo sa nemôže stať, ak chcete bojovať o titul," povedal brankár Atletica Jan Oblak. "Je to pravda, musíme byť úprimní, sme ďaleko od Realu Madrid," uvedomuje si tréner Diego Simeone.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Španielsko FC Barcelona Atlético Madrid Sevilla FC Granada CF Xavi Hernández Diego Simeone La Liga Facundo Pellistri Lamine Yamal