Biely balet má nakročené do štvrťfinále: Šláger Lipska s Realom rozhodol jediný gól

Hráč Realu Madrid Dani Carvajal (vľavo) bojuje o loptu s Xavim Simonsom z Lipska v zápase osemfinále RB Lipsko - Real MadridHráč Realu Madrid Dani Carvajal (vľavo) bojuje o loptu s Xavim Simonsom z Lipska v zápase osemfinále RB Lipsko - Real Madrid Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

LIPSKO - Real Madrid triumfoval na pôde RB Lipska tesne 1:0. Odveta je na programe 6. marca.

Realu chýbal v Lipsku hviezdny Bellingham, ktorý si cez víkend poranil členok. Domáci sa rekordného šampióna nezľakli a v úvode mali niekoľko dobrých šancí. Už v 2. minúte dokonca dostali loptu do siete, no gól Šeška neplatil pre ofsajd.

Domáci kanonier neuspel ani v 10. minúte, keď zachránil Lunin. Menšie šance mal aj Real, no postupne tempo upadlo a do polčasu išli tímy za bezgólového stavu.

Hráč Lipska Benjamin Šeško Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Ten prelomil ihneď po zmene strán po peknej individuálnej šanci na pravej strane Diaz, ktorý prešiel okolo troch brániacich hráčov a zakrútil loptu k vzdialenejšej žrdi. Vzápätí mal veľkú šancu Olmo a následne dorážku Šeško, no opäť stroskotali na Luninovi.

Brankár Realu hral výborný zápas, v 63. minúte rýchlym vybehnutím znemožnil brejk Šeška a poradil si aj so strelou Olma. Madrid mohol rozhodnúť v 73. minúte, keď sa po Orbánovej chybe dostal do brejku, ale Vinicus trafil len do žrde.

Tréner domácich reagoval na nepriaznivý stav troma zmenami a jeho tím v závere zvýšil tlak, z ktorého plynuli ďalšie šance Šeška i striedajúceho Haidaru, no opäť aj výborné zákroky Lunina. Real si tak odniesol z Lipska cenné víťazstvo.

RB Lipsko - Real Madrid 0:1 (0:0)
Gól: 48. Diaz. Rozhodoval: Peljto (BaH), ŽK: Simakan, Poulsen, Šeško - Carvajal, Vinicius.

Lipsko: Gulacsi - Simakan, Klostermann, Orbán, Raum - Olmo (75. Elmas), Henrichs (75. Haidara), Schlager (90.+1 Kampl), Simons - Openda (75. Poulsen), Šeško

Real: Lunin - Carvajal, Fernandez, Tchouameni, Mendy - Valverde, Kroos, Camavinga, Diaz (84. Lucas) - Rodrygo (84. Joselu), Junior