VIDEO Víťazná séria sa zastavila na dvoch zápasoch: Žilinčania inkasovali už v 1. minúte

Na snímke vpravo s loptou Timotej Jambor (Žilina)Na snímke vpravo s loptou Timotej Jambor (Žilina) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

SKALICA - Futbalisti Skalice remizovali v sobotňajšom zápase 20. kola Niké ligy so Žilinou 1:1. Hostia tak nedokázali zvíťaziť tretíkrát v sérii a na druhej priečke tabuľky strácajú na vedúci Slovan deväť bodov.

Skaličania sa dostali do vedenia už v úvodnej minúte, keď Daniel Smékal dostal ideálnu prienikovú prihrávku od Mária Hollého a nezaváhal. "Žlto-zelení" vyrovnali po polhodine hry, prvýkrát v sezóne rozvlnil sieť Dominik Javorček. Onedlho mohli Skaličania opäť viesť, ale presnú hlavičku Smékala brankár Ľubomír Belko vytesnil na roh. V druhom polčase mali viac šancí Skaličania, no strely Alexa Sobczyka a ani v úplnom závere kapitána Martina Nagya sa medzi tri žrde nezmestili.

Niké liga - 20. kolo:
MFK Skalica - MŠK Žilina 1:1 (1:1)
Góly: 1. Smékal - 29. Javorček. Rozhodovali: Dohál - Hrmo, Bobko, ŽK: Gaži, Podhorin - Iľko, Essomba, 707 divákov.

Skalica: Luksch - Krčík, Hradecký, Podhorin, Černek - Nagy, Hollý (80. Mášik) - Morong, Haša (71. Sobczyk), Gaži (71. Matějov) – Smékal (89. Ranko)

Žilina: Belko - Leitner, Jaššo, Ndjeungoue - Bari (85. Hubočan), Sauer, Adang, Javorček - Bille (65. Nsona), Jambor, Iľko (77. Essombe)

V Košiciach diváci nevideli jediný gól

Futbalisti FC Košice  remizovali v sobotňajšom zápase 20. kola Niké ligy a FK Železiarne Podbrezová 0:0. Košičania sú v tabuľke naďalej na 10. mieste, na ktorom majú 13 bodov. Podbrezová poskočila na priebežné 6. miesto pred Dunajskú Stredu, ktorú v nedeľu čaká duel v Trnave.

Košičania nastúpili s cieľom získať prvé jarné body a v 12. minúte boli blízko ku gólu, ale Gallovičova pohotová strela nezaskočila brankára Reháka. Prvý polčas priniesol vyrovnaný futbal, v ktorom diváci videli iba minimum gólových príležitostí. V 25. minúte sa Assinor dostal k zakončeniu z protiútoku, ale trafil iba konštrukciu košickej bránky. Gól nepriniesla ani šanca Baja po chybe Innocentiho v závere prvého polčasu.

Podobný obraz hry mal aj druhý polčas a v jeho úvode útočník Obounet minul bránku. V 72. minúte bola Podbrezová blízko ku gólu, no Kabongovu strelu po prieniku vyrazil pohotový brankár Figueiredo. Obe defenzívy pracovali dostatočne dôsledne až do konca zápasu a nepustili súpera do výraznejšej šance.

NL - 20. kolo:
FC Košice - FK Železiarne Podbrezová 0:0
Rozhodovali: Kráľovič - Bednár, Zemko, bez kariet. 2253 divákov

Košice: Figueiredo - Fabiš, Šindelář, Kružliak, Innocenti, Petrák (62. Qose) - Faško (90. Sovič), Greššák (46. Davis), Gallovič - Medved, Obounet (74. Jones)

Podbrezová: Rehák - Bartoš, Bakaša, Grešák (9. Oravec) - Kováčik, Bajo, Paraj, Chyla (69. Markovič) - Galčík (46. Kabongo), Sanusi (84. Okunola) - Assinor

hlasy:
Ján Kozák, tréner FC Košice: "Je to dobrý bod. Nula inkasovaných gólov, to sa nám už dlho nestalo. Počas týždňa sme pracovali na tom, aby bol výkon v defenzíve lepší a aby si hráči v nej pomáhali. Hrali obetavo, boli tam zblokované strely. V prvom polčase po šanci Galloviča prišli ľahké chyby. Znervózneli sme. Podbrezová to využila, bola sebavedomá.

Bezgólový stav po prvom polčase bol pre nás dobrý výsledok. V druhom polčase mala viac z hry, ale nemala veľké šance. My sme mali dve v závere. Bod je pekný a ideme ďalej. Budeme pracovať na tom, aby sme sa priblížili takýmto súperom ako Podbrezová či Trenčín. Myslím si, že sme na dobrej ceste."

Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová: "Každý zápas bude pre nás náročný a dôležitý v konečnom zúčtovaní. To, čoho som sa trochu obával po zmene kádra, že to, čo uvidím na tréningu, bude odlišné od majstrovského zápasu, sa deje. Sme radi, že sme získali bod. V prvom polčase sme boli v neštandardnej situácii, keď sme mali dvoch zranených hráčov.

Ešte som prehovoril Rolanda Galčíka, aby aspoň polčas dohral. Aj z tohto dôvodu to bolo kostrbaté. Mali sme dve situácie, ktoré mohli zápas rozhodnúť. Duel bol bojovný, vyrovnaný. Bod musíme vziať s pokorou a pripraviť sa na duel s Dunajskou Stredou."

Michalovce podľahli Ružomberku

Futbalisti Ružomberka zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 20. kola Niké ligy na pôde Michaloviec 1:0. Jediný gól duelu dal tesne pred polčasovou prestávkou Martin Bóďa z pokutového kopu. Liptáci triumfovali v troch z uplynulých štyroch stretnutí a patrí im 8. miesto s mankom päť bodov na šiestu Podbrezovú, ktorá drží poslednú priečku zaisťujúcu účasť v skupine o titul.

Na snímke zľava Lukáš Galéria fotiek (16) Zdroj: TASR/Roman Hanc

Ružomberčania potrebujú v boji o postup do prvej šestky bodovať naplno a tak sa aj na pôde súpera pustili od úvodu do útočenia. Spočiatku však narazili na kvality brankára Žigu Freliga, ktorý v prvej desaťminútovke zneškodnil šance Martina Chriena i Jána Hladíka.

Skóre však mohli otvoriť aj domáci, keď v 21. minúte hlavičkoval smerom na bránu Matúš Marcin, no brankár Tomáš Frühwald loptu do siete nepustil. Gól tak padol až v nadstavení prvého polčasu, keď faul Vladyslava Veremejeva na Hladíka potrestal z bieleho bodu Bóďa. Aj po zmene strán mal viac práce Frelih, no zneškodnil aj veľkú šancu Štefana Gabriela v 48. min. Liptáci tesný náskok v závere ustrážili.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 0:1 (0:1)
Góly: 45.+1. Boďa (z 11 m). Rozhodovali: Kišš - Roszbeck, Halíček, ŽK: Danko, Veremiejev, Bahi, Arevalo, Adekunle - Chrien, Mojžiš, Lavrinčík, 849 divákov.

Michalovce: Frelih - Šimko, Dzocenidze, Volanakis, Veremiejev (46. Bahi) - Šimamura, Karasiuk (70. Žofčák), Danko (62. Ramos) - Marcin, Arevalo (75. Adekunle), Jánošík (62. Niarchos)

Ružomberok: Frühwald - Gabriel, Malý, Mojžiš - Luterán, Lavrinčík, Zsigmund, Selecký - Hladík (73. Gerec), Boďa (64. Chobot), Chrien (82. Múdry)

Hlasy po zápase /zdroj: stránka MFK Zemplín/:
Peter Struhár, tréner Michaloviec: "Vedeli sme, že to bude náročný zápas, lebo Ružomberok má fyzických hráčov, čo bolo od prvých minút vidieť. Chceli hrať jednoduché útoky, mali výškovú prevahu a z toho sa chceli dostávať do šancí. My sme mali svoj zámer, keď sme chceli mať prevahu hlavne v strednej vertikále. Ružomberku sa ťažko dávajú góly, čo sa potvrdilo aj dnes. Mal aj viac vyložených šancí ako my, hlavne v prvom polčase. My sme gól nedali, hostia áno, takže zaslúžene vyhrali."

Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: "Brzdilo nás nepremieňanie šancí, zopár situácií sme nedotiahli do konca. Do vedenia sme mohli ísť aj skôr a zápas by bol pre nás pokojnejší. Súper bol nebezpečný, hral rýchlo dopredu a mal veľa zaujímavých situácií. Našťastie sme ho celý zápas držali na dištanc od našej brány a dokázali skórovať z penalty. Druhý polčas bol živelný z oboch strán, hralo sa hore-dole a stratilo to kompaktnosť. Som rád, že sme vzadu udržali nulu a vyhrali."