VIDEO Slafkovský neznáša prehry a Montreal ho za to žerie: Pozrite na tú nervóznu reakciu

Juraj SlafkovskýJuraj Slafkovský Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský si pripísal asistenciu, no Montreal prehral v noci na nedeľu v NHL doma s Washingtonom 3:4.

Najvyššie draftovaný hráč roku 2022 bodoval v ôsmom stretnutí v sérii a opäť vylepšil svoj klubový rekord v počte zápasov s bodom v tínedžerskom veku.

Slafkovský prihral Nickovi Suzukimu, ktorý v 50. minúte vyrovnal v presilovke na 3:3. Slafkovský odohral až 23 minút a 52 sekúnd, čím si vytvoril kariérne maximum. Kameru zaujala aj jeho výborná nálada po vyrovnávajúcom zásahu, na ktorý asistoval.

Počas zápasu hýril aktivitou, keď na súperovu bránku vyslal sedem striel. O jeho stúpajúcom sebavedomí hovoria štatistiky, body a samotné výkony. Pozrite sa vo videu nižšie, akú kľučku si dovolil proti súperovi.

Slovenský hokejista sa zaradil k známym menám

Slafkovský sa stal len štvrtým hráčom narodeným mimo Severnej Ameriky, ktorý v tínedžerskom veku bodoval aspoň v ôsmich dueloch za sebou. Pred ním to dokázali Patrik Laine (15 a 8 v sezóne 2017-18), Andrej Svečnikov (11 a 9 v 2019-20) a Radek Dvořák (8 v 1996-97).

Slovenský hokejista zaujal už pred zápasom. Ešte počas rozcvičky si na tribúne všimol fanúšičku so slovenskou vlajkou a nápisom HC Košice. Slafkovský neváhal a daroval jej puk.

Prehra ho poriadne nahnevala

Montrealu sa nepodarilo zvíťaziť a Juraj Slafkovský znovu potvrdil, že neznáša prehry. To len dokazuje, ako mu záleží na výsledkoch svojho tímu, čo sa fanúšikom Canadiens nesmierne páči. Jeho reakcia po zápase nepotrebuje žiadny komentár.

Viac o téme: Washington Capitals Montreal Canadiens Juraj Slafkovský
  • Zdroj: TASR, športky