VIDEO Černáka radšej neprovokujte: Tvrdé bomby na hlavu a bitku rozhodol rýchly chmat

Erik Černák (tmavý dres) v pästnom súboji s Jonahom GadjovichomErik Černák (tmavý dres) v pästnom súboji s Jonahom Gadjovichom Zdroj: SITA/AP/Jason Behnken)

TAMBA BAY - Tampa Bay prehrala vo floridskom derby s Panthers vysoko 2:9. Po štyri body zaznamenali Matthew Tkachuk a Sam Bennett (obaja 2+2).

“Panteri” vyhrali vonku jedenástykrát za sebou a sú len jedno víťazstvo na ľade súpera od vyrovnania rekordnej série NHL, ktorú držia Detroit Red Wings (2005-06) a Minnesota Wild (2014-15).

Slovenský obranca v službách Lightning Erik Černák odohral 15 a pol minúty, zaznamenal mínusový bod a až 19 trestných minút.

Najskôr mal dva menšie tresty a v tretej tretine sa pobil s Jonahom Gadjovichom a inkasoval trest na 5+10 minút. V bitke padli viaceré tvrdé údery a Černák napokon svojho súpera zložil na ľad.

Pozrite si video parádnej bitky:

“Blesky” začali dobre, keď v 24. sekunde otvoril skóre Brandon Hagel, ale v ďalšom priebehu dominovali hostia. Krátko po Černákovej bitke sa na ľade strhla hromadná šarvátka.

“Pre našich divákov to bol 26 sekúnd fantastický zápas. Potom bol na ľade len jeden tím, ktorý bol jasne lepší a zaslúžene vyhral. Vyhrávali súboje, lepšie korčuľovali, boli lepší v špeciálnych tímoch, keby sa hralo o tom, kto bude lepší v reklamných prestávkach, tak aj v tom by asi vyhrali,” hneval sa tréner Tampy Bay Jon Cooper.

Erik Černák (tmavý dres) Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Jason Behnken)

Viac o téme: Florida Panthers Tampa Bay Lightning Erik Černák Jonah Gadjovich
  • Zdroj: TASR, športky