Hancko, Haraslín i slovenskí rozhodcovia: Odvetné zápasy Európskej ligy sľubujú drámy

Na snímke vpravo kapitán Feyenoordu Rotterdam Dávid Hancko (33) a jeho spoluhráč v obrane Quilindschy Hartman (vľavo) ďakujú divákomNa snímke vpravo kapitán Feyenoordu Rotterdam Dávid Hancko (33) a jeho spoluhráč v obrane Quilindschy Hartman (vľavo) ďakujú divákom Zdroj: TASR/AP/Peter Dejong

BRATISLAVA - Futbalisti AC Miláno sú v priaznivej východiskovej pozícii pred odvetným zápasom play-off o osemfinále Európskej ligy.

V úvodnom stretnutí zvíťazili nad Stade Rennes 3:0 a vo štvrtok môžu na ihrisku súpera spečatiť postup. Blízko k prekvapeniu sú hráči azerbajdžanského Karabachu, ktorí v úvodnom zápase zvíťazili na ihrisku SC Braga 4:2. Na dosah majú premiérový postup do osemfinále niektorej z európskych klubových súťaží.

Podľa trénera Gurbana Gurbanova by si jeho hráči nemali zabudnúť na to, že čelia silnému súperovi, ktorý sa v polčase dvojzápasu nevzdá. "Nesmieme sa uspokojiť výsledkom z prvého zápasu. Odvetný zápas musíme vziať s veľmi vážne. Tímy ako Braga dokážu rýchlo otočiť skóre vo svoj prospech."

Hráči Rennes síce prehrali s AC Miláno rozdielom triedy, no pred odvetou si veria. Podľa obranu Arthura Theatea majú šancu otočiť skóre dvojzápasu.

"Súper nekontroloval celý duel, aj my sme mali dobré momenty. Hráči AC využili svoje šance, ale ešte nie je koniec. Doma je možné všetko."

Na postup pomýšľajú aj hráči Sparty Praha, ktorí odohrali na ihrisku Galatasarayu Istanbul vyrovnaný zápas so smoliarskym záverom. V stretnutí dokázali dvakrát vyrovnať, no v nadstavenom čase inkasovali od Maura Icardiho gól, ktorý znamenal víťazstvo domácich 3:2.

Na snímke vpravo slovenský Galéria fotiek (3) Slovenský reprezentant Lukáš Harslín v súboji o loptu Zdroj: TASR/AP/Francisco Seco

Gólový záver mal aj duel v Hamburgu, v ktorom remizovali Šachtar Doneck a Olympique Marseille 2:2. Francúzsky tím sa v 90. minúte dostal do vedenia 2:1 gólom Ilimana Ndiayea, ale Eguinaldo o tri minúty vyrovnal. V odvete je v pozícii favorita Marseille aj vďaka domácemu prostrediu.

Šancu na postup medzi 16 najlepších tímov súťaže majú oba kluby z Lisabonu. Benfica doma zvíťazila nad Touluse 2:1 po tom, čo Ángel Di María skóroval z dvoch pokutových kopov a víťazný gól dosiahol v 98. minúte.

"Benfica je veľmi veľký tím," uviedol tréner Touluse Carles Martínez Novell a zároveň sa tešil na atmosféru, ktorú očakáva od domácich fanúšikov: "Očakávam podobný súboj aj v druhom zápase, ale dúfam, že budeme mať viac šancí na skórovanie. Skúsime všetko, aby sme výsledok otočili. Máme za sebou len prvý polčas."

Na zápas dohliadnu slovenskí rozhodcovia

Sporting Lisabon nastúpi proti švajčiarskemu tímu Young Boys Bern s cieľom zužitkovať výsledok 3:1 z úvodného zápasu. V pozícii hlavného rozhodcu povedie duel Slovák Ivan Kružliak s asistentmi Branislavom Hanckom a Jánom Pozorom. Štvrtým rozhodcom je Peter Kralovič.

V prvom stretnutí medzi SC Freiburg a Racing Lens sa zrodila bezgólová remíza. Vďaka nerozhodnému výsledku sú pred odvetou šance oboch tímov vyrovnané.

"Stále veríme, že môžeme postúpiť," poznamenal obranca Len Kevin Danso, ktorý kľúčovým zákrokom v prvom zápase zabránil skórovať Maximilianovi Eggesteinovi.

Freiburg čaká na víťazstvo od 20. januára, odvtedy utrpel tri ligové prehry za sebou a po remíze s Lens absolvoval nerozhodný duel aj v Bundeslige, keď remízu 3:3 s Frankfurtom zachránil v 90. minúte. Tréner nemeckého tímu Lens Haise si uvedomuje, že v druhom zápase sa môže zrodiť akýkoľvek výsledok: "Možné je všetko," poznamenal.

Feyenoord s Hanckom bude čeliť odvete s AS Rím

Ťahákom štvrtkového programu EL bude aj duel medzi AS Rím a Feyenoordom Rotterdam so Slovákmi Dávidom Hanckom a Leom Sauerom. Prvý zápas sa skončil nerozhodne 1:1.

Tímy hrali proti sebe v EL aj v minulej sezóne, predtým na seba narazili vo finále EKL. Počas uplynulých deviatich rokov hral Feyenoord trikrát na pôde AS Rím a ani raz nezvíťazil.

Dávid Hancko Galéria fotiek (3) Dávid Hancko v drese Feyenoordu počas zápasu Zdroj: Profimedia

Tímy sa navzájom dobre poznajú, no podľa obrancu Quilindschyho Hartmana z Feyenoordu "môže ktorýkoľvek hráč spôsobiť súperovi problémy. Musíme sa iba poučiť z prvého zápasu a posunúť svoju hru na vyššiu úroveň."

Žreb osemfinále sa uskutoční v piatok 23. februára vo švajčiarskom Nyone. Finále sa odohrá 22. mája v Dubline.

odvety play off o osemfinále Európskej ligy - štvrtok 22. februára

18.45 Stade Rennes - AC Miláno /prvý zápas: 0:3, rozhoduje: Pinheiro (Port.)/

18.45 SC Freiburg - Racing Lens /prvý zápas: 0:0, rozhoduje: Obrenovič (Slov.)/

18.45 Karabach Agdam - SC Braga (v baku) /prvý zápas: 4:2, rozhoduje: Kabakov (Bulh.)/

18.45 FC Toulouse - Benfica Lisabon /prvý zápas: 1:2, rozhoduje: Mariani (Tal.)/

21.00 Sparta Praha - Galatasaray Istanbul /prvý zápas: 2:3, rozhoduje: Taylor (Angl.)/

21.00 Olympique Marseille - Šachtar Doneck /prvý zápas: 2:2, rozhoduje: Stieler (Nem.)/

21.00 Sporting Lisabon - Young Boys Bern /prvý zápas: 3:1, rozhoduje: KRUŽLIAK (SR)/

21.00 AS Rím - Feyenoord Rotterdam /prvý zápas: 1:1, rozhoduje Manzano (Šp.)/

Viac o téme: AC Sparta Praha Európska liga AC Miláno AS Rím Olympique Marseille Ángel Di María Feyenoord Rotterdam Dávid Hancko SC Braga