VIDEO Nepotrvá dlho a vyhrá toho viac: Tenisové srdcia si pomaly získava neplnoletý Brazílčan

Brazílsky tenista Joao FonsecaBrazílsky tenista Joao Fonseca Zdroj: Profimedia

RIO DE JANEIRO - Joao Fonseca sa stal prvým tenistom narodeným v roku 2006, ktorý vyhral zápas v hlavnej súťaži turnaja ATP Tour.

Sedemnásťročný Brazílčan porazil v úvodnom kole antukového turnaja v rodnom Riu de Janiero 36. hráča sveta Arthura Filsa z Francúzska 6:0, 6:4.

"Sem patrím. Chcem byť na týchto veľkých kurtoch. Teraz sa musím na celý proces sústrediť, aby som sa dostal až na vrchol," uviedol Fonseca, ktorý vlani vyhral juniorku na US Open. Do turnaja vstúpil na divokú kartu ako 655. hráč rebríčka a premiérová výhra ho posunie zhruba o 200 miest nahor.

Na turnaji, ktorý kvôli zraneniu prišiel o najväčšiu hviezdu Carlosa Alcaraza, sa vinou dažďa v stredu stihli odohrať len dva zápasy, zvyšok bol odložený.

Viac o téme: ATP Rio de Janeiro Arthur Fils Joao Fonseca