Kým ich dá do poriadku, pretečie zopár potokov: Calzona zhodnotil premiéru na neapolskej lavičke

Tréner SSC Neapol a slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco CalzonaTréner SSC Neapol a slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona Zdroj: TASR/AP/ANSA/Cesare Abbate

NEAPOL - Francesco Calzona bol po premiére v úlohe hlavného trénera futbalistov SSC Neapol spokojný.

Jeho zverenci remizovali v úvodnom osemfinálovom dueli Ligy majstrov s FC Barcelona 1:1 a udržali si šance na postup. Kormidelníka slovenskej reprezentácie potešil najmä výkon v záverečnej štvrťhodine, v ktorej Neapol dokázal dostať španielskeho šampióna pod tlak.

"V úvodnej polhodine sme veľmi trpeli. Barcelona nás prečíslovala a vytvárala si šance. V obrane sme neboli dostatočne dôrazní. Druhý polčas bol oveľa lepší. Veľmi sa mi páčila naša reakcia po inkasovanom góle.

Striedajúci hráči nám dodali nový impulz, ukázali sme vôľu bojovať a v záverečnej 15-minútovke sme dokonca mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Bol tam vidieť tímový duch," uviedol pre akreditované médiá Calzona, ktorý v pondelok nahradil na lavičke Waltera Mazzarriho.

Francesco Calzona na lavičke Galéria fotiek (16) Tréner Neapola Francesco Calzona Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

"Na prvý zápas to nebolo zlé. Chcel by som chalanom povedať: dobrá práca. Videl som u nich tímového ducha a ochotu znova bojovať. Najmä po prestávke sme ukázali veľkú kvalitu, posledných 15 minút bolo skvelých," citoval Calzonu klubový web z tlačovej konferencie.

Neapol je ambiciózny tím

Kouč talianskeho šampióna verí, že 13. marca v odvete na Camp Nou jeho tím vo svojom strede so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom nepredá kožu lacno.

"Debutovať v úlohe hlavného trénera Neapola proti takému silnému tímu ako je Barcelona je veľmi náročné. Podarilo sa nám však doma uhrať remízu a pred odvetou je všetko otvorené. Neapol je ambiciózny tím a jeho fanúšikovia túžia po tom, aby postúpil do štvrťfinále.

Som spokojný s tým, akú mentalitu hráči ukázali. Chalani majú správny prístup, urobili všetko pre to, aby proti skvelému súperovi neprehrali. Je to dobrý krok vpred a musíme v tom pokračovať. Je ale zrejmé, že je pred nami veľa práce, čo sa týka taktiky. Niekedy sme boli trochu neorganizovaní, ale pokiaľ našu hru stabilizujeme, uvidíme veľký pokrok," dodal Calzona.

Do zostavy "Partenopei" sa prvýkrát od príchodu z Afrického pohára národov vrátil nigérijský útočník Victor Osimhen a v 75. minúte zariadil remízu. V osobnom súboji dokázal odtlačiť čistým spôsobom na hranici šestnástky brániaceho Iniga Martíneza a strelou popri nohách prekonal Marca-Andrého ter Stegena.

"Gól nás nakopol a v závere zápasu sme boli lepším tímom. Škoda, že sme nedokázali nič vyťažiť zo štandardných situácii," povedal kapitán Neapola Giovanni di Lorenzo.

Hráči Neapolu oslavujú gól Galéria fotiek (16) Futbalisti Neapola oslavujú gol do siete Barcelony Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

Kormidelníkovi Barcelony Xavimu sa remíza málila: "Bol to zápas, v ktorom sme boli 75 minút lepší. Potom sme však zaspali v obrane a Neapol dokázal z prvej strely na bránku vyrovnať. Aj taká býva niekedy Liga majstrov, súper dokáže potrestať každú chybu. Škoda, že po góle Roberta Lewandowského sme nepokračovali v útočnej aktivite a nehrali viac na polovici Neapola."

Na začiatku piatej nadstavenej minúty bol blízko k rozhodnutiu stredopoliar Barcelony Ilkay Gündogan, ale jeho strela ľavačkou preletela tesne vedľa žrde.

"Zaslúžili sme si vyhrať, ak však zopakujeme tento výkon aj v odvete, máme veľkú šancu postúpiť medzi elitnú osmičku. Pozitívne je, že si dokážeme vypracovať veľa gólových príležitostí, no musíme zlepšiť efektivitu v zakončení," zdôraznil Xavi.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16

Viac o téme: FC Barcelona SSC Neapol Liga majstrov Stanislav Lobotka Victor Osimhen Francesco Calzona
  • Zdroj: TASR, ČTK