VIDEO O krok bližšie k pohárovej Európe: Lazio vynulovalo Turín, skóroval aj bývalý hráč Arsenalu

Futbalista Lazia Rím Matteo Guendouzi oslavuje gólFutbalista Lazia Rím Matteo Guendouzi oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

TURÍN - Futbalisti Lazia Rím v dohrávke 21. kola talianskej ligy zvíťazili 2:0 na ihrisku FC Turín a znížili stratu na pohárové priečky na jediný bod. Domácim, ktorí hrali záverečných 11 minút v početnej výhode, pripravili prvú porážku v Serii A po šiestich zápasoch.

Lazio sa ujalo vedenia v 51. minúte vďaka gólu Mattea Guendouziho a šesť minút nato pridal druhý gól Danilo Cataldi. V 71. minúte síce rímsky celok prišiel po druhej žltej karte o Maria Gilaa, ale víťazstvo aj v oslabení uhájil.

V tabuľke patrí Laziu siedme miesto a od mestského rivala AS Rím na šiestej priečke, ktorá ako posledná zaručuje štart v pohároch, ho delí bod. Turín, ktorý doma v lige prehral po siedmich zápasoch, naopak v boji o Európu zaváhal a je desiaty.