VIDEO Ako za starých barcelonských čias: Nádherný gól na trase Jordi Alba – Lionel Messi

Lionel Messi v akcii s loptouLionel Messi v akcii s loptou Zdroj: SITA/AP/Kyusung Gong

LOS ANGELES - Hviezdny Lionel Messi v druhom zápase sezóny MLS prvýkrát skóroval a zaistil tým futbalistom Miami bod za remízu 1:1 na ihrisku Los Angeles Galaxy.

Argentínsky útočník vyrovnal v druhej nadstavenej minúte v sklze pred malým vápnom po prihrávke Jordiho Albu. Inter ani v druhom zápase neprehral a Messi mal aj pred týždňom veľký podiel na bodovom zisku, pretože pripravil víťazný gól pri výhre 2:0 nad Realom Salt Lake.

Hrdinom floridského tímu bol aj brankár Drake Callender, ktorý v prvom polčase skvele chytil penaltu Riquimu Puigovi. Domácich dostal do vedenia až štvrť hodiny pred koncom srbský útočník Dejan Joveljič.

V 87. minúte ale oslabil Galaxy po druhej žltej karte vylúčený Marco Delgado a Messi a spol. stihli po spolupráci bývalých spoluhráčov z Barcelony presilovku využiť.