Môžu dosiahnuť pôsobivý úspech: Odhodlaní slovenskí chlapci zabojujú o finále

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/AP/Andy Wong

VARESE - Slovenskí reprezentanti v parahokeji odohrali tri stretnutia v skupine na medzinárodnom turnaji v talianskom meste Varese s bilancou dve víťazstvá a jedna prehra.

V dueli s favoritom z Česka prehrali 1:3, ale potom zdolali Kórejskú republiku 4:3 a aj domáci výber 3:1. V piatok ich čaká semifinále opäť s Talianskom a o deň neskôr boj o konečné umiestnenie. Turnaj je generálkou pred májovými MS v kanadskom Calgary.

V úvodnom zápase Slováci neuspeli proti bronzovému tímu z vlaňajšieho svetového šampionátu. Po prvej tretine síce viedli zásluhou kapitána Martina Joppu 1:0, ale súper v ďalších dvoch dejstvách otočil výsledok vo svoj prospech.

"Zápas bol od začiatku vyrovnaný, každý z hráčov si zodpovedne plnil svoje úlohy. V prvej tretine sme dali gól, ale nevyužili sme ďalšie vyložené šance. Súper dokázal v druhej vyrovnať a dvomi gólmi v tretej otočil stretnutie," uviedol generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Dráb podľa webu paralympic.sk.

V druhom stretnutí bol hrdinom Joppa, ktorý strelil hetrik a výrazne prispel k víťazstvu nad stabilným účastníkom A-kategórie MS z Kórejskej republiky 4:3. Presadil sa aj Miloš Večerek. Slováci v treťom zápase skupiny zdolali domáci výber 3:1. Taliani síce od 8. minúty viedli, no v druhej vyrovnal Joppa. V tretej rozhodol svojím prvým gólom na turnaji David Korman a výsledok upravil v závere strelou do prázdnej bránky opäť Joppa.

Po základnej časti obsadili Slováci v tabuľke druhé miesto za stopercentným Českom. V piatkovom semifinále ich opäť čaká domáci výber Talianska, v druhom stretnutí nastúpia Česi proti Kórejskej republike. V nedeľu je na programe finále a zápas o 3. miesto.