Schranz po góle neveril vlastným očiam: Dychberúce pražské derby prinieslo veľký obrat

Ivan Schranz a Jaroslav Zelený v súboji o loptuIvan Schranz a Jaroslav Zelený v súboji o loptu Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Sparty zvíťazili vo štvrťfinále domáceho pohára v pražskom derby na štadióne obhajcu trofeje Slavie 3:2 po predĺžení, hoci prehrávali o dva góly.

Domácich poslali v súboji vlaňajších finalistov MOL Cupu do dvojgólového vedenia Ivan Schranz a El Hadji Malick Diouf, ale medzi 55. až 70. minútou vyrovnal Victor Olatunji. V predĺžení potom v 114. minúte dokonal obrat z penalty Adam Karabec.

V nadstavení predĺženia bol vylúčený iný striedajúci sparťan Jaroslav Zelený. Pražské tímy sa znovu stretnú už v nedeľu v lige, kde úradujúci majster Sparta bude proti Slavii obhajovať štvorbodový náskok na čele tabuľky. Letenskí si zahrajú semifinále pohára po šiesty raz za sebou, súpera im určí piatkový žreb.

Štvrťfinále Českého pohára:

Slavia Praha - Sparta Praha 2:3 pp (2:2, 1:0)
Góly: 39. SCHRANZ, 48. Diouf - 55. a 73. Olatunji, 114. Karabec (z 11 m), ČK:120+7. Zelený (Sparta) po druhej ŽK/I. Schranz (Slavia) hral do 73. min/

FC Zlín - FC Slovan Liberec 2:1 pp (1:1, 1:0)
Góly: 11. Schánělec, 91. Janetský - 83. Pourzitidis, ČK: 95. Simerský - 45. Doumbia/Ľ. Tupta (Liberec) hral od 61. min/

Viac o téme: AC Sparta Praha SK Slavia Praha Ivan Schranz MOL Cup
  • Zdroj: ČTK, TASR