Tréneri tímov NHL išli až za hranu: Za ich správanie dostali mastné pokuty

Porada striedačky Sabres, v strede tréner Don GranatoPorada striedačky Sabres, v strede tréner Don Granato Zdroj: SITA/AP/Jeffrey T. Barnes

NEW YORK - Tréneri Don Granato z Buffala a Sheldon Keefe z Toronta dostali od vedenia NHL pokuty 25-tisíc dolárov za správanie k rozhodcom. Obaja kouči sa previnili v utorkových zápasoch.

Granato sa v tretej tretine stretnutia na ľade Floridy, ktoré Buffalo prehralo 2:3, sťažoval na vylúčenie svojho hráča. Lavička Sabres za jeho protesty dostala menší trest.

Keefe bol vylúčený v záverečných minútach zápasu proti Vegas, ktorí Toronto porazili 6:2 a po siedmich zápasoch ukončili jeho víťaznú sériu. Tiež kouč Maple Leafs protestoval proti vylúčeniu svojho zverenca, a to krátko po tom, čo jeho tím znížil na 2:4.

V aktuálnej sezóne dostal doteraz z trénerov pokutu len kouč Anaheimu Greg Cronin, ktorý musel v októbri aj za protesty zaplatiť 25-tisíc dolárov.

Viac o téme: Buffalo Sabres Toronto Maple Leaf Don Granato Sheldon Keefe