VIDEO Bratia zapli motory a bolo vybavené: Vyradili Barcelonu, teraz to schytal madriský gigant

Môj brat má skvelého brata - Súrodenci Williamsovci sa tešia z góluMôj brat má skvelého brata - Súrodenci Williamsovci sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

BILBAO - Futbalisti Athletica Bilbaa porazili v semifinále Španielskeho pohára Atlético Madrid aj v domácej odvete a po výhre 3:0 postúpili po troch rokoch znova do finále.

V boji o trofej sa Athletic Club stretne 6. apríla v Seville s Mallorcou, ktorá je vo finále po 21 rokoch. K postupu Mallorcy výrazne prispeli aj slovenskí reprezentanti Dominik Greif a Martin Valjent.

Bilbao úvodné semifinále na ihrisku Atlética pred tromi týždňami vyhralo 1:0 a doma dvoma gólmi už do prestávky prakticky dvojzápas rozhodlo. V 13. min Iňaki Williams vydareným volejom po centri svojho mladšieho brata Nica poslal baskický tím do vedenia a v 42. si obaja súrodenci úlohy vymenili a Nico Williams doklepol loptu do siete po Iňakiho prudkej spätnej prihrávke od bránkovej čiary. Po prestávke potom postup Bilbaa potvrdil v 61. min dorážkou Gorka Guruzeta.

Athletic je 23 triumfmi druhým najúspešnejším tímom Španielskeho pohára po Barcelone, ale na trofej čaká už od roku 1984. Odvtedy postúpil do finále šesťkrát, naposledy v roku 2021, ale vždy odišiel porazený. Mallorca v roku 2003 oslavovala v Cope del Rey svoje jediné víťazstvo.

Zápas v Bilbau sprevádzali divácke nepokoje. Atlético uviedlo, že jeho fanúšikovia boli napadnutí skupinou domácich priaznivcov v bare blízko štadióna San Mamés a jeden z fanúšikov skončil v nemocnici s vážnymi zraneniami. Úrady hospitalizáciu nepotvrdili.