Oslabenú Spartu mohol spasiť Haraslín: Diváci odchádzali po pražskom derby sklamaní

Momentka z derby Slavia Praha - Sparta PrahaMomentka z derby Slavia Praha - Sparta Praha Zdroj: Profimedia.sk

PRAHA - Futbalisti Sparty Praha remizovali doma v pražskom ligovom derby so Slaviou bez gólov. Sparťania od 86. minúty dohrávali bez vylúčeného Angela Preciada.

Obhajca titulu aj po šlágri 23. kola ďalej vedie tabuľku o štyri body pred mestským rivalom.

Sparta v najvyššej súťaži nepridala desiatu výhru za sebou a prvýkrát od konca októbra v nej stratila body. Zároveň v dvanástom domácom stretnutí ligovej sezóny na Letnej premiérovo nezvíťazila.

Zverenci dánskeho trénera Priského bodovali so Slaviou v lige štvrtýkrát za sebou, tretíkrát sa ale zrodil nerozhodný výsledok. V stredu Sparta zvíťazila na štadióne Slavie vo štvrťfinále domáceho pohára 3:2 po predĺžení, hoci o dva góly prehrávali. Slavia bodovala v deviatom kole po sebe.

Oba tímy čaká vo štvrtok úvodné osemfinále Európskej ligy. Sparta doma privíta lídra anglickej ligy Liverpool, zatiaľ čo Slavia sa predstaví na štadióne AC Miláno.

Debut pre zimnú posilu z Plzne

V stopérskej trojici Sparty nastúpil Vitík namiesto Sörensena. V bráne Slavie si prekvapivo odchytal súťažný debut reprezentant Staněk, zimná posila z Plzne doteraz na jar nechytala kvôli zraneniu. Na ľavom kraji nastúpil Bořil, ktorý bol spolu s kapitánom Sparty Krejčím v jesennom ligovom derby v Edene (1:1) vylúčený za vzájomnú potýčku.

Oba tímy hrali v úvode otvorene, výraznejšiu šancu si však nevypracovali. Po necelej štvrťhodine hlavný rozhodca Pechanec stretnutie kvôli pyrotechnike zo sparťanského kotla na chvíľu prerušil. Ani v ďalšom priebehu prvej polovice sa diváci príležitostí nedočkali, starostlivá obrana Slavie nedovolila domácim v úvodnom dejstve žiadnu strelu na bránu.

Haraslín nepremenil tutovku

Po prestávke Panáka s Kuchtou nahradili Sörensen a Olatunji, ktorý dal v stredajšom pohárovom dueli Slavii dva góly. Na opačnej strane Schranza vystriedal Diouf. Sparta zvýšila aktivitu a hostí zatlačila, napriek tomu si dlho nemohla vypracovať väčšiu šancu. Až v 78. min Krejčí našiel Haraslína, lenže strela najlepší strelec Sparty v ligovej sezóne tesne minula vzdialenejšiu tyč. Sparťania tak nepotvrdili, že majú s 55 gólmi najlepší útok ligy.

V 84. minúte sa Preciado v rohu ihriska na prvý pohľad ľahko ohnal nohou po kapitánovi Bořilovi. Do hry vstúpil videorozhodca a Pechanec po zhliadnutí opakovaných záberov ekvádorského reprezentanta vylúčil. Hostia však brankára Vindahla v krátkej presilovke neohrozili a v lige štvrtýkrát za sebou na Sparte nezvíťazili.

Oba celky potvrdili, že majú najlepšiu obranu v súťaži. Sparta doteraz inkasovala 15 gólov v ročníku a Slavia o dve viac. Slavia vonku v lige 13 zápasov po sebe neprehrala.

sumáre - 23. kolo:
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 0:0
ČK: 86. Preciado (Sparta)
/L. Haraslín hral do 78. minúty - I. Schranz hral do 46. minúty a dostal ŽK, M. Tomič hral od 75. minúty/

FC Zlín - FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)
Gól: 33. Juroška
/T. Rigo hral do 90.+1. minúty, M. Rusnák (obaja Ostrava) hral od 70. minúty/

FK Teplice - FC Slovan Liberec 2:0 (2:0)
Góly: 34. Yasser, 41. Fila
/R. Ludha chytal celý zápas, R. Čerepkai hral do 83. minúty - Ľ. Tupta hral celý zápas a dostal ŽK/

Viac o téme: AC Sparta Praha SK Slavia Praha Ivan Schranz Lukáš Haraslín
  • Zdroj: ČTK, TASR