PSG poľahky postupuje do štvrťfinále: Všadebol Mbappé zariadil triumf v odvete

Skórujúci Kylian MbappéSkórujúci Kylian Mbappé Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

SAN SEBASTIAN - Hráči Parížu Saint-Germain potvrdili rolu favorita a zvíťazili na ihrisku Realu Sociedad 2:1. Francúzsky tím vyhral v prvom zápase 2:0. Žreb štvrťfinále sa uskutoční 15. marca.

Parížania, stále bez zraneného slovenského reprezentanta Milan Škriniara, si priniesli do Baskicka dvojgólový náskok a rýchlo ho zveľadili.

V úvodnej štvrťhodine si vypracovali tri dobré šance. Mendes ani Barcola neuspeli, ale kanonier Mbappé už áno, keď sa pohral s obrancami a strelu zatočil poza nich k pravej žŕdke. Domáci sa do šancí nedostávali, naopak kapitán PSG mohol pridať aj druhý gól.

Podarilo sa mu to, ale až po zmene strán v 56. minúte, keď ho vysunul Lee Kang-In a o postupujúcom bolo rozhodnuté. Domáci dostali loptu do siete v 63. minúte, ale gól Barrenetxeu neplatil pre ofsajd. V závere si ešte vytvorili zopár šancí, veľkú mal Silva, no dobrý zákrok predviedol Donnarumma. San Sebastian si nakoniec pripísal aspoň čestný úspech, v 89. minúte sa oň postaral Merino.

Odveta osemfinále LM:

Real Sociedad San Sebastian - Paríž St. Germain 1:2 (0:1)
Góly: 89. Merino - 15. a 56. Mbappé. Rozhodoval: Oliver (Angl.), ŽK: Kubo, Zubeldia - Mendes, Hakimi, Dembele

San Sebastian: Remiro - Traore, Zubeldia (76. Zubeldia), Le Normand, Galan - Mendez (61. Turrientes), Zubimendi (83. Olasagasti), Merino - Kubo, Oyarzabal (77. Silva), Becker (61. Barrenetxea)

Paríž: Donnarumma - Hakimi (83. Soler), Beraldo, Hernandez, Mendes (61. Mukiele) - Zare-Emery, Vitinha, Ruiz (77. Ugarte) - Dembele (82. Kolo Muani), Mbappe, Barcola (46. Lee Kang-In)
/prvý zápas: 0:2, postúpil Paríž/