Osemfinálové repete: Obhajca titulu nemal zľutovanie, Vavro podal skvelý výkon

Manuel Akanji a Erling Haaland oslavujú gólManuel Akanji a Erling Haaland oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Dave Thompso

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City sa stali ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov. Anglický šampión zdolal v osemfinálovej odvete FC Kodaň v zostave so slovenským obrancom Denisom Vavrom 3:1.

Rovnakým výsledkom triumfoval obhajca trofeje aj na dánskej pôde. Real remizoval v stredu na Santiago Bernabeu s Lipskom 1:1, na ihrisku bundesligistu uspel 1:0.

Cizizens začali aj bez viacerých hráčov základnej jedenástky náporom a už v 5. minúte sa ujali vedenia, keď sa po rohovom kope presadil obranca Akanji. O štyri minúty neskôr bolo už 2:0 po chybe Grabaru, ktorý si zrazil do bránky prudkú strelu Alvareza z ostrého uhla. Hostia v 29. minúte znížili, keď po peknej kombinácii skóroval Elyounoussi.

Do kabín však domáci odchádzali s dvojgólovým náskokom. Haaland dostal ideálnu loptu medzi dvoch stopérov a strelou cez dvoch protihráčov prekonal Grabaru. Po zmene strán mohol znížiť striedajúci Mattsson, no City podržal Ederson.