Do polčasu bolo vymaľované: Haraslínovu Spartu pochovala fatálna chyba hneď v úvode zápasu!

Lukáš Haraslín nepremieňa gólovú šancuLukáš Haraslín nepremieňa gólovú šancu Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti Liverpoolu vyhrali v štvrtkovom prvom zápase osemfinále Európskej ligy na pôde Sparty Praha vysoko 5:1. Za domácich hral do 65. minúty aj slovenský útočník Lukáš Haraslín. Odveta na Anfielde je na programe o týždeň vo štvrtok o 21.00 SEČ.

Favorit v zápase takmer skóroval už v druhej minúte, keď ťažil z chyby Haraslína pred pokutovým územím domácich. Prvý gól padol nakoniec z bieleho bodu po chybe v rozohrávke a následnom faule Asgera Sörensena. Alexis Mac Allister skúsene premenil penaltu, ktorú poslal do opačnej strany, než predpokladal brankár Peter Vindahl.

Sparta zahodila v prvom polčase dve vyložené šance a do ďalších obrovských príležitostí sa dostala. Medzi potenciálnymi zakončovateľmi bol aj Haraslín. Liverpool zas predviedol naopak veľkú efektivitu a Darwin Nunez najprv skóroval po výstavnej strele z diaľky pod brvno a v poslednej akcii tímu v nadstavení úvodného dejstva využil center Mac Allistera.

Po prestávke poslal v behu do vlastnej brány loptu Conor Bradley a ku kontaktnému gólu bol o chvíľu blízko Haraslín. Ani táto akcia Sparty však nebola úspešná, "The Reds" ešte zvýšili náskok na štvorgólový a potvrdili pozíciu favorita.

Karabach mal na dosah senzáciu

Prekvapenie sa takmer zrodilo v Baku, kde domáci Karabach Agdam remizoval s Bayerom Leverkusen 2:2. Nemecký tím s prehľadom vedie Bundesligu a v domácej súťaži je v tejto sezóne jediný nezdolaný spomedzi všetkých piatich popredných európskych súťaží.

Hráči Karabachu oslavujú gól Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

"Farmaceuti" sa koncentrujú na zisk prvej trofeje po viac ako 30 rokoch a prvého ligového titulu, tréner Xabi Alonso tak nepostavil v azerbajdžanskej metropole do základu niekoľko opôr vrátane kapitána a brankára so slovenskými koreňmi Lukáša Hradeckého.

Rím triumfoval nad Brightonom vysoko 4:0 a vytrvoril si veľmi dobrú východiskovú pozíciu do odvety. Pre anglický klub je tohtoročná účasť v súťaži historicky prvá na európskej scéne.

Doma vyhral aj Freiburg, keď zdolal West Ham 1:0. O víťazstve na úradujúcim majstrom Európskej konferenčnej ligy  rozhodol Michael Gregoritsch. Nemecký klub sa tak priblížil k historickému maximu na európskej scéne, ktorým je vlaňajšie osemfinále v EL, v ktorom nestačil na Juventus Turín.

Stretnutie medzi Benficou Lisabon a Glasgowom Rangers sa skončilo nerozhodne 2:2. Smoliar stretnutia bol Connor Goldson z Glasgowu, ktorý dal vlastný gól a "vyrovnal" na konečných 2:2.
prvé zápasy osemfinále Európskej ligy:

Olympique Marseille - Villarreal CF 4:0 (3:0)
Góly: 42. a 59. Aubameyang (prvý z 11 m), 23. Veretout, 28. Mosquera (vlastný). ČK: 62. Moreno (po 2. ŽK)

Benfica Lisabon - Glasgow Rangers 2:2 (1:2)
Góly: 45.+1. Di Maria, 67. Goldson (vlastný) - 7. Lawrence, 45.+5. Sterling

SC Freiburg - West Ham United 1:0 (0:0)
Góly: 81. Gregoritsch

Sparta Praha - FC Liverpool 1:5 (0:3)
Góly: 46. Bradley (vlastný) - 25. a 45.+3. Nunez, 6. Mac Allister (z 11 m), 53. Diaz, 90.+4. Szoboszlai