Zranenie prišlo v najmenej vhodnom čase: Zlá správa pre Dúbravkov Newcastle

Eddie Howe so svojím zverencom Kieranom TrippieromEddie Howe so svojím zverencom Kieranom Trippierom Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

NEWCASTLE - Futbalistom Newcastle United bude v minimálne dvoch nasledujúcich dueloch chýbať pravý obranca Kieran Trippier.

V piatok to potvrdil tréner tímu Eddie Howe. Trippier si poranil lýtko v minulotýždňovom ligovom zápase proti Wolverhamptonu (3:0), na začiatku druhého polčasu ho musel vystriedať Valentino Livramento. Zranenie prišlo v najmenej vhodnom čase, keďže Newcastle teraz čakajú náročnejší súperi.

V pondelkovom dueli Premier League sa predstaví na pôde Chelsea a budúcu sobotu je na programe štvrťfinálový zápas Pohára FA proti Manchestru City.

Tridsaťtriročný obranca pravdepodobne vynechá aj prípravné stretnutia anglickej reprezentácie koncom marca s Brazíliou a Belgickom.

"Ide o menšie zranenie, ale vyšetrenia ukázali dosť na to, že pravdepodobne bude mimo hry na najbližšie dva zápasy. Dúfame, že sa vráti na prvý duel po reprezentačnej prestávke, hoci to nie je úplne zaručené," uviedol Howe ohľadom Trippierovej absencie. Informácie priniesla agentúra AP.

Viac o téme: Manchester City Newcastle United Eddie Howe