Výhra Slovana v poslednom kole o všetkom rozhodla: Čaká nás vyostrené štvrťfinále!

Na snímke gólová radosť hráčov SlovanaNa snímke gólová radosť hráčov Slovana Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v poslednom 50. kole základnej časti doma nad Liptovským Mikulášom 5:2. Zverenci Petra Oremusa si vďaka trom bodom zabezpečili priamy postup do štvrťfinále play-off, do vyraďovačky vstúpia z 5. miesta. Vo štvrťfinále ich čakajú Košice.

Vedenie Slovana tento zápas pripravilo v retro štýle, hráči nastúpili v replikách dresov z roku 1979, kedy získali historický titul majstra ČSSR. S aktívnou kariérou sa zároveň rozlúčil bývalý hráč klubu Roman Kukumberg st.

50. kolo TEL:
HC Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Pecararo (Sersen), 10. Pecararo (Findlay, Golian), 40. Mahbod (Holway, Findlay), 52. Mahbod (Findlay, Pecararo), 60. Poirier (Bergman, Findlay) – 1. Quince (Ullman, Thompson), 27. Sejna (A. Nauš, T. Nauš). Rozhodovali: Hronský, Orolín – Stanzel, Junek, vylúčení: 1:2, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 7426 divákov.

Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Findlay, Poirier – Fominych, Mahbod, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Žitný, Šille, Dudáš – Kukumberg

L. Mikuláš: Rychlík – Fekiač, Lalík, Ullman, Thompson, Konrád, Hraško, Zimáni – Sejna, Quince, Avtsin – Vojtech, T. Nauš, A. Nauš – Lahtinen, Sukeľ, Valigura – Nespala, Vankúš, Tkáč

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 22

Banská Bystrica si vybojovala priamy postup na úkor Nitry

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v poslednom 50. kole Tipos extraligy na domácom ľade Nitru 5:3 a vybojovali si priamy postup do play-off práve na úkor svojho súpera spod Zobora. Tomu nepomohol ani navrátilec do zostavy po trojtýždňovej pauze od zranenia Samuel Buček.

Prvá tretina vyšla domácim ako z ríše snov. Do vedenia išli v presilovke gólom Turnbulla a po nevyužitých šanciach Bučeka a Gilla na opačnej strane zvýšil na 2:0 pred bránkou na dvakrát Hora. Prešlo iba 38 sekúnd, keď Faith vykúzlil zadovku spoza bránky a pred ňou sa nemýlil Langkow 3:0.

Výhra Slovana v poslednom Galéria fotiek (22)

Hostia nevedeli nájsť recept na taktickú hru Bystričanov, ktorý mohli navýšiť vedenie, ak by v úniku Turnbull nemieril do žŕdky a platil by gól Výhonského v presilovke nohou. Tím spod Urína však prišiel o zraneného Wilkinsa a v tretej tretine inkasoval trikrát v oslabení z hokejok Cottona a Hrnku. Lenže využil početnú výhodu o dvoch hráčov Velom a úspešný bol aj únik Výhonského, takže bral napokon potrebné tri body.

HC´ 05 Banská Bystrica – HK Nitra 5:3 (3:0, 0:0, 2:3)
Góly: 5. Turnbull (R. Faith, M. Wilkins), 12. Hora, 13. Langkow (R. Faith, Gašpar), 48. Vela (Kangkow, Turnbull), 53. Výhonský (Matoušek, Bíreš) – 45. Cotton (Jackson), 54. Hrnka (Gill, Jackson), 60. Cotton (Hrnka, Jackson). Rozhodovali: Baluška, P. Stano – Kacej, Durmis, vylúčení na dve min.: 6:5, Krošelj a Petriska (BB), Matej Bača (Nitra) 5+DKZ za údery, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, 2711 divákov.

Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačik, Nielsen, Hora, Nielsen, D. Sránsky, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, M. Wilkins – Matoušek, Bíreš, Výhonský – Gašpar, Langkow, R. Faith – Štrauch, Petriska, Macek

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, F. Gajdoš, Kousa, Matej Bača, Stacha – Bubela, Gill, Buček – Newell, Gates, Jackson – Lacka, Čederle, Bajtek – Bačo, Hrnka, Pobežal

Poprad obhájil prvenstvo ďalším triumfom

Hokejisti HK Poprad zvíťazili záverečnom 50. kole Tipos extraligy nad HK Spišská Nová Ves 3:1. "Kamzíci" si už v predošlom zápase na ľade Zvolena (4:3 pp) zaistili prvé miesto a víťazstvo v základnej časti. Spišiaci obsadili tretiu priečku.

Popradčania sa ujali vedenia päť sekúnd pred koncom prvej tretiny, keď strelu Betkera tečoval pred bránkou Calof. Hostia vyrovnali v polovici stretnutia zásluhou Nellisa. Na ďalší gól čakali diváci až do 54. minúty, Calof vysunul Bjalončíka, ktorý bekhendom prekonal Melicherčíka. V závere ešte Dmowski upravil na 3:1, dosiahol 30. presný zásah v sezóne a stal sa najlepším strelcom v sezóne.

"Kamzíci" si po zápase prebrali Pohár Dušana Pašeka za prvenstvo v dlhodobej časti. Hráči tímu spod Tatier prvýkrát v histórii vyhrali základnú časť a vo štvrťfinále play off nastúpia proti tomu tímu z víťaznej dvojice z kvalifikácie, ktorý sa po základnej časti umiestnil nižšie.

Tipos extraliga – 50. kolo:
HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 20. Calof (Betker), 54. Bjalončík (Calof, Betker), 58. Dmowski (Coulter) – 30. Nellis (Archambault, Burgess). Rozhodovali: Crman, Výleta – Gegáň, Frimmel, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Svedberg 5+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 4233 divákov.

Poprad: Vay – J. Brejčák, Betker, Brincko, Svedberg, Turan, D. Brejčák, Česánek – Záborský, Coulter, Dmowski – Calof, Bates, Bjalončík – Svitana, Jendek, Kukuča – Mlynarovič, Suchý, Šotek – Bodnár

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Rapáč, Ališauskas, Žiak, Valach, Romaňák – Burgess, Nellis, Archambault – Džugan, Myklucha, Majdan – Hamráček, Kerbashian, Drábek – Bortňák

Trenčín prekvapujúco zdolal Košice

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili na ľade HC Košice 3:2 v záverečnom 50. kole základnej časti Tipos extraligy. V tabuľke sa umiestnili na 9. mieste a čaká ich predkolo play off proti ôsmemu tímu po dlhodobej časti. Košičania prehrali piaty domáci zápas po sebe a pred vlastnými divákmi neuspeli v jedenástich z uplynulých trinástich duelov. "Oceliari" vstúpia do play off štvrťfinálovou sériou proti piatemu tímu dlhodobej časti, ktorým je Slovan.

Zápasu predchádzal slávnostný ceremoniál, počas ktorého košický klub vyvesil vlajku na počesť legendárneho bratského tria Imricha, Vincenta a Jozefa Lukáčovcov, ktorí tým symbolicky vstúpili do Siene slávy košického hokeja. Úvodné buly sa tým posunulo o viac než pol hodinu.

Košičania mali pred posledným 50. kolom základnej časti isté štvrté miesto, Trenčania mohli za priaznivých okolností poskočiť do prvej šestky znamenajúcej priamu účasť vo štvrťfinále. Prvá tretina priniesla minimum gólových príležitostí, najväčšiu šancu mal v nej domáci Rogoň, ale LaCouveeea neprekonal.

Na snímke vpravo Chase Galéria fotiek (22) Zdroj: TASR/František Iván

Skóre otvoril v 30. minúte trenčiansky útočník Ahl, ktorý zblízka využil presilovku. Krátko pred koncom druhej časti zvýšil Immo na 0:2. Keď v 45. minúte Charboneau zvýšil na 0:3, bolo už o víťazovi rozhodnuté. V 54. minúte sa gólom v vo svojom prvom zápase v slovenskej extralige prezentoval košický obranca Beluško, ktorý zblízka upravil na 1:3. Definitívnu podobu výsledku dal dve sekundy pred koncom zápasu Jääskeläinen.

TEL - 50. kolo:
HC Košice - HK Dukla Trenčín 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Góly: 54. Beluško (Slovák, Lunter), 60. Jääskeläinen (Lalonde) - 30. Ahl (Immo, Pietroniro), 40. Immo (Petráš, M. Hudec), 45. Charbonneau (Conway, Ahl). Rozhodovali: J. Konc ml., Novák - Knižka, Pribla, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 7129 divákov.

Košice: Janus - Breton, Lalonde, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, J. Hudec - Jääskeläinen, Berger, Šimun - Lunter, Pollock, T. Mikúš - Jokeľ, Slovák, Rogoň - A. Bartoš, Ollson, Havrila - Beluško

Trenčín: LaCouvee - Pietroniro, Kupec, Kielb, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Starosta - Immo, Baláž, Petráš - Charbonneau, Conway, Ahl - Giľák, Sojčík, D. Hudec - Škvarek, J. Mikúš, Krajčovič

Humenné opúšťa extraligu prehrou

Hokejisti HC 19 Humenné prehrali v piatkovom 50. kole Tipos extraligy na domácom ľade s Duklou Michalovce 2:5.

Zemplínske derby sa od úvodných minút nieslo vo výbornej atmosfére. Ako prví išli do vedenia domáci, keď v 7. minúte prepadlo zakončenie Šoltésa za gólmana Škorvánka. Vyrovnané ale bolo už po troch minútach. Vylúčenie Vaška využili hostia kombináciou do prázdnej brány, na ktorej konci bol Buc. Do záveru prvej dvadsaťminútovky ešte stihli Michalovčania preklopiť misky váh na svoju stranu zásluhou Vargu. Pre Američana so slovenským pasom to bol prvý extraligový gól.

Humenné síce vstupovalo do prostrednej tretiny s jednogólovým mankom, no to platilo iba nasledujúcich 17 sekúnd. Po presnom zásahu Cibáka viedli Michalovce už o 2 góly. Aj napriek tomu, že Foss znížil, Valtonenovi zverenci sa presadili po štvrtýkrát. O gól sa postaral kapitán Daugavinš z pravého kruhu v presilovke. V tretej tretine už len výsledok kozmeticky upravil hosťujúci Acolatse a zostupujúce Humenné tak zakončilo svoju púť v najvyššej súťaži prehrou.

HC 19 Humenné – HK Dukla Ingema Michalovce 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Góly: 7. Šoltés (Vaško, Novický), 28. Foss (Šoltés) - 10. Buc (Daugavinš, Newton), 19. Varga (Paločko, Michalčin), 21. Paločko (Solenský, Cibák), 30. Daugavinš (Drgoň), 60. Acolatse (Buc). Rozhodovali: Jobbágy, Žák – Bogdaň, Jurčiak, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3089 divákov.

Humenné: Kozel - Meliško, Novický, Novota, Ťavoda, Pacalaj, Šimon, Ragan - Parshin, Krajňák, Pereskokov - Lapšanský, Foss, Kuru - Šoltés, Linet, Vaško - Borov, Thomka, Horvát

Michalovce: Škorvánek - Bindulis, Bodák, Cibák, Drgoň, Korenčík, Michalčin, Acolatse - Santos, Newton, Daugavinš - Paločko, Solenský, Varga - Fedor, Suja, Stripai - Kabáč, Buc, Vašaš

V Nových Zámkoch padali samé góly

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v záverečnom 50. kole Tipos extraligy na ľade HC MIKRON Nové Zámky tesne 5:4 a obsadili 7. miesto tabuľky. Čaká ich tak kvalifikácia o postup do štvrťfinále play off, v ktorej sa stretnú s desiatym tímom po základnej časti Liptovským Mikulášom. Víťazný gól hostí strelil v 52. minúte Patrik Marcinek, ktorý sa postaral aj o úvodný presný zásah Zvolena. V domácom drese zaznamenal dva góly a asistenciu Troy Loggins.

HC MIKRON Nové Zámky - HKM Zvolen 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)
Góly: 6. Roy (Kozák, Sabol), 33. Loggins (Mészáros, Prokeš), 37. Loggins (Prokeš), 41. Prokeš (Loggins) - 24. Marcinek (Mudrák, Šiška), 27. Csányi (Lukosevicius), 38. Lukosevicius (Hecl), 44. M. Hults (Kašlík, C. Hults), 52. Marcinek (Kolenič, Šiška). Rozhodovali: Goga, Štefik - Konc ml., Orolin, vylúčení: 2:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1417 divákov.

Nové Zámky: Sabol - Laurenčík, Lee, Mészáros, Mamčics, Ondrušek, Kozák - Loggins, Prokeš, Johnson - Múčka, Roy, Ružek - Števuliak, Barto, Stupka - Kováč, Šišovský, Fafrák

Zvolen: Kupsky - Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok, Andersson - Lukosevicius, M. Hults, Hecl - Bondra, Fortin, Zuzin - Marcinek, Šiška, Kašlík - Kolenič, Csányi

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC 05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves HC Mikron Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné