Podbrezová bola blízko k šokovaniu šošonov: V dramatickom zápase sa zrodil tesný výsledok

Na snímke futbalista Žiliny Eric Bile sa raduje z gólu v zápase 1. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul medzi MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová v ŽilineNa snímke futbalista Žiliny Eric Bile sa raduje z gólu v zápase 1. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul medzi MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová v Žiline Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase 1. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul nad FK Železiarne Podbrezová 3:2.

Žilina otvorila duel proti nie príliš obľúbenému súperovi aktívne, Javorčekov center si už v tretej minúte nešťastne zrazil do vlastnej bránky kapitán hostí Bakaľa. Postupne sa však tempo hry vyrovnalo, po góle volala Bajova strela pod brvno, ktorú Belko parádne vyrazil. Misky váh sa naklonili na stranu MŠK v 31. minúte, keď gól Billeho najskôr neplatil, no po preskúmaní systémom VAR ho rozhodca uznal.

Žilina do konca prvého polčasu dominovala, v 44. minúte pridal po rýchlej akcii gólovú poistku Gidi. Druhý polčas priniesol zlepšený výkon hostí, Kováčikovu snahu o obhodenie zastavil Ndjeungoue v pokutom území rukou a nariadený pokutový kop krídelník hostí premenil.

Hosťom gól vlial energiu do žíl, v 76. minúte krásnou technickou strelou vymietol pavučiny v ľavom hornom rohu Belkovej bránky Ridwan Sanusi. Podbrezová pokračovala v ofenzívnom výkone, no tretím gólom už žilinskú obranu zlomiť nedokázala.

MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 3:2 (3:0)
Góly: 3. Bakaľa (vl.), 31. Bille, 44. Gidi - 52. Kováčik (11m), 76. Sanusi. ŽK: Gidi, Bille, Belko - Bakaľa, Bajo, Bartoš, Sanusi. Rozhodovali: K. Micheľ - Štofik, Bobko. 1239 divákov.

Žilina: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Ďatko (75. Hranica), Gidi (69. Iľko), Adang, Javorček - Bille (87. P. Leitner), Sauer, Jambor
Podbrezová: Rehák - Bartoš, Bakaľa, Mielke - Kováčik, Faško (87. Masaryk), Bajo, Talakov (46. Sanusi) - Assinor (71. Yirajang), Paraj, Kabongo

hlasy trénerov:
Jaroslav Hynek, Žilina: "Oba tímy prešli v zime prestavbou, dnes sme dokázali ukázať obojstranne dobrý futbal. Vstúpili sme do zápasu vedúcim gólom, dobre sme bránili, ale v brejkoch sme boli nepresní, čím nás súper dostal pod tlaku.

Záver polčasu nám dvoma gólmi vyšiel, ale vedeli sme, že Podbrezová to nezabalí. Hostia dali rýchlo prvý gól, zápas nabral obrátky, druhý gól sme dostali po chybe rozhodcu. Následne mala Podbrezová viac z hry, viac šancí. My sme mali dve, ktoré sme nevyužili. Dnes však rozhodla efektivita a tá bola na našej strane."

Roman Skuhravý, Podbrezová: "Dobrý zápas s nedobrým výsledkom pre nás, niekedy to tak vo futbale je. Polčasy boli herne podobné, no v prvom sme boli nepresní a nepremenili sme šance. Chýbala mi odvaha v súbojoch 1 na 1.

Žilina bola však výborne pripravená a využila rýchlostnú prevahu. V druhom polčase sme upravili rozostavenie, chceli sme zvrátiť výsledok, ale to sa nestáva každý deň. Mrzia ma góly, ktoré sme dostali, škoda, že sme sa o body nemohli pobiť viac."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Viac o téme: MŠK Žilina FK Železiarne Podbrezová Peter Kováčik Mikuláš Bakaľa Samuel Gidi Niké liga Eric Bile Ridwan Sanusi