VIDEO New Jersey je v zložitej situácii: Šimon Nemec v zostave, ale diabli zostali sklamaní

Radosť hráčov New Jersey Devils, Šimon Nemec v strede (č. 17)Radosť hráčov New Jersey Devils, Šimon Nemec v strede (č. 17) Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

NEWARK - Hokejisti New Jersey Devils v zostave so Šimonom Nemcom prehrali v sobotňajšom zápase NHL s Carolinou 2:4.

Slovenský obranca nastúpil v tretej obrannej dvojici, na ľade strávil 21:14 minút a odsedel si menší trest za hrubosť. Devils prehrali štvrtý z uplynulých piatich duelov.

McDavid nebodoval prvýkrát po 13 zápasoch

Hráči Buffala triumfovali nad Edmontonom 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Dosiahli tak prvé víťazstvo po troch prehrách, Oilers prehrali druhý zápas po sebe. Dve sekundy pred koncom predĺženia prekonal brankára Skinnera domáci obranca Owen Power.

Video však odhalilo, že akcii predchádzal ofsajd a rozhodcovia vrátili hru o 20 sekúnd späť. Hráči už medzičasom odišli do kabín, následne sa vrátili späť. Duel napokon dospel do samostatných nájazdov, v ktorých sa presadili Tage Thompson, Leon Draisaitl a Alex Tuch, ktorý rozhodol o triumfe Sabres.

Kapitán "olejárov" Connor McDavid sa nezapísal do kanadského bodovania prvýkrát po 13 zápasoch. Oilers prehrali druhý duel po sebe, predtým triumfovali päťkrát v sérii.

Hokejisti Nashvillu zvíťazili na klziskách súperov päťkrát po sebe

Hokejisti Nashvillu zvíťazili na ľade Columbusu 2:1. Bolo to pre nich piate víťazstvo na klziskách súperov po sebe a celkovo desiate z uplynulých jedenástich duelov. Víťazný gól strelil v 45. minúte nováčik Luke Evangelista.

NHL - sumáre:

Buffalo Sabres - Edmonton Oilers 3:2 pp a sn (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 16. Thompson, 52. Bryson, rozh. náj. Tuch - 1. McLeod (Draisaitl, Foegele), 15. Foegele (McLeod). Brankári: Luukkonen - Skinner, strely na bránku: 27:32.

Columbus Blue Jackets - Nashville Predators 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 22. Texier (Provorov) - 13. Sherwood, 45. Evangelista (Jankowski, Novak). Brankári: Tarasov - Lankinen, strely na bránku: 33:49.

New Jersey Devils - Carolina Hurricanes 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Góly: 36. Hischier (J. Hughes), 60. Meier (Hischier, Marino) - 13. Nečas (Teräväinen, Noesen), 43. Kotkaniemi (Fast, Pesce), 59. Svečnikov (Teräväinen, Skjei), 60. Teräväinen. Brankári: Daws - Kočetkov, strely na bránku: 25:26.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Viac o téme: NHL Buffalo Sabres Edmonton Oilers New Jersey Devils Nashville Predators Columbus Blue Jackets Carolina Hurricanes Nico Hischier Martin Nečas Šimon Nemec