Vek je len číslo: 41-ročný bežec vyhral maratón v Barcelone v traťovom aj národnom rekorde

Švajčiarsky bežec Tadesse Abraham vyhral maratón v Barcelone v traťovom aj národnom rekordeŠvajčiarsky bežec Tadesse Abraham vyhral maratón v Barcelone v traťovom aj národnom rekorde Zdroj: Profimedia

BARCELONA - Švajčiarsky bežec Tadesse Abraham vyhral ako 41-ročný maratón v Barcelone. Časom 2:05:01 vytvoril traťový aj národný rekord.

Rodák z Etritreji vylepšil o deväť sekúnd svoj doteraz najlepší výkon z vlaňajších pretekov v Berlíne. V dlhodobých európskych tabuľkách mu naďalej patrí siedme miesto.

Abraham sa chystá na svoj tretí olympijský maratón. Niekdajší majster Európy v polmaratóne a strieborný medailista v maratóne z kontinentálneho šampionátu v roku 2018 dobehol pred ôsmimi rokmi v Riu de Janeiro siedmy. V roku 2021 v Tokiu maratón nedokončil. Deň po skončení tohtoročných hier v Paríži oslávi 42. narodeniny.

Viac o téme: Tadesse Abraham