Tottenham gólovo explodoval v dôležitom súboji, West Ham nečakane zakopol

Futbalista Tottenhamu Hotspur Brennan Johnson (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení góluFutbalista Tottenhamu Hotspur Brennan Johnson (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/PA/Nick Potts

LONDÝN - Futbalisti Tottenhamu Hotspur dosiahli v nedeľňajšom zápase 28. kola Premier League dôležité víťazstvo 4:0 na pôde Aston Villy.

Spurs sa tak dotiahli na rozdiel dvoch bodov na svojho tabuľkového suseda, ktorý je štvrtý. Pred šiestym Manchestrom United majú náskok už šesť bodov. Oproti obom navyše odohrali o zápas menej.

Prvý polčas príliš veľa zaujímavých momentov nepriniesol a na bránku nesmerovala ani jedna strela. Hostia rozhodli o svojom triumfe v priebehu 50. až 53. minúty, keď si vytvorili prvé väčšie šance a obe aj premenili. Najprv pri brejku nacentroval z pravej strany Pape Sarr a James Maddison sklepol loptu zo vzduchu do siete, o tri minúty vybojoval Dejan Kulusevski loptu v strede poľa, čo odštartovalo brejk troch proti dvom a na jeho konci zvýšil Brennan Johnson na 2:0.

Šance domácich klesli ešte viac v 65. minúte, keď John McGinn úplne zbytočne "zostrelil" Destinyho Udogieho a dostal červenú kartu. Tottenham zužitkoval početnú výhodu v nadstavenom čase, keď pridali góly Son Heung-min a Timo Werner.

West Ham nezvládol súboj s Burnley

West Ham nezvládol domáci duel s predposledným Burnley. Už v 11. minúte dal gól z diaľky David Fofana a v nadstavenom čase si strelil vlastný Konstantinos Mavropanos. "Kladivári" znížili hneď po zmene strán, keď sa presadil Lucas Paqueta a odštartoval tak naháňačku za vyrovnaním.

West Ham mal niekoľko dobrých šancí, trafil aj brvno a nakoniec sa mu podarilo streliť aj druhý gól. Postaral sa oň striedajúci Danny Ings v 90.+1 minúte. Jeho prvý presný zásah päť minút predtým zrušil VAR. West Ham figuruje na 7. mieste o bod pred Brightonom, ktorý vyhral doma nad Nottinghamom 1:0.

sumáre:

Aston Villa - Tottenham Hotspur 0:4 (0:0)
Góly: 50. Maddison, 53. Johnson, 90.+1 Son, 90.+4 Werner, ČK: 65. McGinn (Villa)

Brighton & Hove Albion - Nottingham Forest 1:0 (1:0)
Gól: 29. Omobamidele (vl.)

West Ham United - FC Burnley 2:2 (0:2)
Góly: 46. Paqueta, 90.+1 Ings - 11. Fofana, 45.+1 Mavropanos (vl.)

Viac o téme: West Ham United Aston Villa Tottenham Hotspur Burnley FC