Vinícius to celé odštartoval: Real aj vďaka dvom vlastným gólom zmietol súpera

Vinícius Júnior a jeho gólové oslavyVinícius Júnior a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 28. kole španielskej La Ligy nad Celtou Vigo 4:0 a pred druhou GIrinou majú na čele tabuľky opäť sedembodový náskok.

Domáci sa ujali vedenia v 21. minúte zásluhou Viniciusa Juniora. V 78. minúte si brankár Celty Vicente Guaita vrazil do siete hlavičku Antonia Rüdigera. V 88. minúte si dal vlastenca Carlos Dominguez a v nadstavenom čase pridal štvrtý gól Realu Arda Güler.

Deportivo Alaves zdolalo Rayo Vallecano 1:0. Athletic Bilbao triumfoval na pôde Las Palmas 2:0.

La Liga - 28. kolo:

Real Madrid - Celta Vigo 4:0 (1:0)
Góly: 21. Vinicius Junior, 78. Guaita (vlastný), 88. Dominguez (vlastný), 90+4. Güler

UD Las Palmas - Athletic Bilbao 0:2 (0:1)
Góly: 32. Guruzeta, 66. Coco (vlastný)

Deportivo Alaves - Rayo Vallecano 1:0 (1:0)
Gól: 44. Gorosabel

Betis Sevilla - Villarreal CF 2:3 (2:1)
Góly: 30. Rodríguez, 45.+2 Willian Jose - 40. Baena, 48. vlastný gól Papastathopulos, 67. Sorloth