Čo na srdci, to na jazyku: Hviezda NBA neudržala nervy, rozhodcov označila za podplatených

Francúzsky pivot Rudy GobertFrancúzsky pivot Rudy Gobert Zdroj: SITA/AP/Abbie Parr

MINNESOTA - Basketbalista Rudy Gobert z Minnesoty Timberwolves dostal od vedenia NBA pokutu 100-tisíc dolárov za kritiku rozhodcov. Po piatkovej prehre 104:113 po predĺžení s Clevelandom naznačil, že rozhodcovia sú podplatení.

V závere štvrtej štvrtiny rozhodcovia odpískali Gobertovi šiesty faul, ktorý pre neho znamenal predčasný koniec zápasu. Keď 31-ročný francúzsky pivot neuspel s protestami, naznačil rozhodcom pohybom prstov, že ich verdikty sú ovplyvnené peniazmi.

Po stretnutí s kritikou pokračoval. "Zase to vezmem na seba. Budem za zlého a príjmem pokutu. Ale toto nášmu športu ubližuje. Stávkovanie má čím ďalej tým väčší vplyv, čo je zle," vyhlásil. Vedenie ligy ho potrestalo najvyššou pokutou, ktorú za podobný prehrešok mohol dostať.

Gobert neskôr uznal, že mal reagovať inak. "Síce si vážne myslím, že som mal pravdu, ale toto som nemal. Mojou vinou sme prehrali, pretože rozhodcovia vyložene čakali na to, aby ma mohli vylúčiť. Bolo to odo mňa detinské," uviedol.

Viac o téme: NBA Minnesota Wild Rudy Gobert