Katastrofálna malá domov, penalta a zranenie: City bude musieť bojovať bez tradičnej opory

Zranený brankár Manchestru City EdersonZranený brankár Manchestru City Ederson Zdroj: SITA/AP/Jon Super

MANCHESTER - Futbalový brankár Ederson bude pre svalové zranenie chýbať Manchestru City štyri týždne. Tridsaťročný Brazílčan sa zranil v nedeľňajšom šlágri 28. kola Premier League na ihrisku Liverpoolu (1:1). Informovala o tom bbc. com.

Ederson sa zranil v 47. minúte, keď mu zavaril Nathan Aké, poslal mu katastrofálnu malú domov. Brazílsky brankár po nej vybehol, no v šestnástke zložil Darwina Nuneza. Následnú penaltu premenil Alexis Mac Allister a vyrovnal na konečných 1:1. Ederson po ošetrení pokračoval v hre, jedenástku nechytil a čoskoro ho musel nahradiť Stefan Ortega.

"Citizens" nepomôže v sobotňajšom štvrťfinále Pohára FA s Newcastlom, po ktorom nasleduje posledná reprezentačná prestávka. Ederson vynechá aj šláger 30. kola (31. marca) s rivalom o titul Arsenalom. Nemecký brankár Ortega by mohol nastúpiť aj v domácom zápase City s Aston Villou v stredu 3. apríla a na pôde Crystal Palace.

Viac o téme: Nathan Ake Liverpool FC Manchester City FC Ederson