Trápenie Lazia nemá konca: Remízový kráľ Serie A dobyl večné mesto

Lorenzo Lucca a jeho gólové oslavyLorenzo Lucca a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

RÍM - Futbalisti Lazia Rím podľahli v dohrávke 28. kola talianskej ligy 1:2 Udinese a prehrali štvrtý súťažný zápas za sebou.

Namiesto priblíženiu sa pohárovým priečkam zostal tím z hlavného mesta deviaty. Udinese, ktorá je s 15 nerozhodnými výsledkami jednoznačným remízovým kráľom Serie A, je po štvrtom víťazstve v sezóne trináste.

Laziu sa nepodarilo rehabilitovať za porážku 0:3 na Bayerne a vyradenie z Ligy majstrov ani za predchádzajúce dve prehry v domácej súťaži. Všetky góly padli počas štyroch minút na začiatku druhého polčasu.

Skóre otvoril v 47. minúte Lorenzo Lucca, dve minúty nato domáci vyrovnali vďaka nešťastnému teču Lautara Giannettiho, avšak v 51. minúte rozhodol strelou z hranice pokutového územia Oier Zarraga.

Oier Zarraga a jeho Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

Serie A - 28. kolo:

Lazio Rím - Udinese Calcio 1:2 (0:0)
Góly: 49. Giannetti (vlastný) - 47. Lucca, 51. Zarraga, ČK: 90.+5 Perez (Udinese)