Trenčín v tesnom zápase vyrovnal sériu, vo Zvolene sa strhla šialená prestrelka

Gólová radosť hráčov Trenčína - ilustračné fotoGólová radosť hráčov Trenčína - ilustračné foto Zdroj: TASR/František Iván

NITRA - Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili  v 2. zápase predkola play-off Tipos extraligy na ľade HK Nitra 4:3. Sériu hranú na tri víťazné zápasy tým vyrovnali na 1:1. Séria bude pokračovať dvoma zápasmi v Trenčíne, najbližší je na programe vo štvrtok od 18.00.

Trenčania vstúpili do duelu s cieľom vyvarovať sa slabšiemu úvodu, na ktorý doplatili v prvom stretnutí. Tieto zámery ideálne naplnili, keď obranca Petrovický v 5. minúte využil presilovku a o 38 sekúnd sa zblízka presadil aj Sojčík - 0:2.

Nitrania však vyrovnali ešte do prvej prestávky, keď sa presadili Jackson a Hrnka. V 32. minúte prekvapila Lackova strela brankára hostí LaCouveea - 3:2. Nitre vydržal náskok iba 42 sekúnd, keďže Immo po krátkom úniku potrestal chybu domácich - 3:3.

Rozhodujúci moment priniesla 48. minúta, v ktorej nitriansky brankár Aittokallio nezareagoval na strelu Petráša - 3:4. Nitrania sa pokúsili vyrovnať aj v hre bez brankára, no LaCouveea už neprekonali.

druhý zápas predkola play-off Tipos extraligy
HK Nitra - HK Dukla Trenčín 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Góly: 12. Jackson (Gajdoš, Bubela), 16. Hrnka (Pobežal, Cotton), 32. Lacka (Hrnka) - 5. Petrovický (Giľák, Conway), 5. Sojčík (Ahl), 33. Immo, 48. Petráš (Conway). Rozhodovali: Štefik, Stano - Durmis, Knižka, vylúčení: 3:4 na 2 min., navyše Bačo (Nit.) 5 min. + DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2195 divákov.

Nitra: Aittokallio - Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Fatul - Bajtek, Gill, Buček - Newell, Bubela, Jackson - Lacka, Čederle, Okoličány - Bačo, Hrnka, Pobežal

Trenčín: LaCouvee - Pietroniro, Starosta, Kielb, Petrovický, Hudec, Hlaváč, Nátny - Immo, Baláž, Petráš - Charbonneau, Conway, Ahl - Giľák, Sojčík, D. Hudec - Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič
/stav série: 1:1/

Vo Zvolene padol 13. gól v predĺžení

Hokejisti Zvolena zvíťazili v druhom zápase kvalifikácie play-off Tipos extraligy na domácom ľade nad Liptovským Mikulášom 7:6 po predĺžení a vyrovnali stav série hranej na tri víťazstvá na 1:1. Hostia nastúpili oproti prvému zápasu s dvoma zmenami, keď Avtsina nahradil Lahtinen a T. Nauša Tkáč. Tretí duel medzi týmito mužstvami sa hrá v Liptovskom Mikuláši vo štvrtok.

V prvej tretine sa oba tímy presadili v presilovkách, najprv Zvolenčania po teči Bondru a potom Liptáci 9 sekúnd pred prestávkou po strele Réwaya z kruhu. V druhej tretine sa strhla gólová prestrelka, najprv vedenie prinavrátil Zvolenu z dorážky M. Hults, na 3:1 zvýšil počas 4-minútovej presilovky dôrazný Marcinek pred bránkou a štvrtý domáci gól pridal z prečíslenia Kašlík.

Hostia odpovedali o 21 sekúnd Žilkom spred bránkového priestoru, avšak na druhej strane sa presadil z medzikružia Zuzin. Dva góly padli ešte v poslednej minúte tohto dejstva, najprv znižoval po buly bez prípravy A. Nauš, ale trojgólové vedenie opäť zariadil Rauhauser, keď obkorčuľoval bránku a presne zakončil.

V tretej tretine nastúpil Mikuláš už s brankárom Rychlíkom a Zvolen hral bez Bondru. Najprv sa ujala strela hosťujúceho Nespalu od modrej a rovnako od modrej skončil v bránke tečovaný puk po koncovke Ullmana a bolo razom 6:5!

Vyrovnanie mali v závere na hokejke Réway v úniku a F. Fekiač, ktorý trafil žŕdku, no napokon daroval šiesty gól Liptákom v oslabení zvolenský brankár Kupsky, ktorý chcel dať pri avizovanom zakázanom uvoľnení súpera v šestici gól do prázdnej svätyne súpera, ale trafil Berryho a ten poľahky vyrovnal na 6:6.

Do predĺženia nastúpil do zvolenskej bránky Trenčan a ten neinkasoval. Potešil ho Gachulinec presnou strelou z vrchnej časti kruhu v 65. minúte, ktorý vykúpil svoje mužstvo od pohromy a druhej prehry v rade v sérii hranej na tri víťazstvá.

Druhý zápas predkola play-off Tipos extraligy
HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 7:6 pp (1:1, 5:2, 0:3 – 1:0)
Góly: 13. R. Bondra (C. Hults, M. Hults), 21. M. Hults (Lukosevicius, M. Hecl), 25. Marcinek (Sládok, Fortin), 35. Kašlík, 38. Zuzin (Kašlík, Gachulinec), 40. Rauhauser (Gachulinec, Kolenič) – 20. Réway (Ullman, Quince), 36. Žilka (J. Sukeľ, Kriška), 40. A. Nauš (Berry, Egle), 48. Nespala. 54. Ullman (Egle). Rozhodcovia: T. Orolin, J. Konc ml. – D. Konc ml., Hercog. Vylúčení na 2. min: 6:6, presilovky 2:3, oslabenia: 0:0, 1549 divákov.

Zvolen: Kupsky (61. Trenčan) – Gachulinec, Rauhauser, Mudrák, C. Hults, Hain, Sládok - Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – R. Bondra (do 40. min.), Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Kašlík – Kolenič, K. Gabor, Csányi

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (41. Rychlík) – Ullman, Lalík, F. Fekiač, Hraško, Mezovský, Thompson – Réway, Quince, Lahtinen – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, J. Sukeľ – Nespala, Vankúš, D. V. Tkáč

Viac o téme: HKM Zvolen HK Nitra HK Dukla Trenčín MHk 32 Liptovský Mikuláš