Zaspali a stálo ich to celú Ligu majstrov: Sen sa rozplynul, Calzona má hlavu v smútku

Hráči Neapola sa lúčia s Ligou majstrovHráči Neapola sa lúčia s Ligou majstrov Zdroj: SITA/AP/Emilio Morenatti

BARCELONA - Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom nepostúpili do štvrťfinále Ligy majstrov.

V utorňajšom odvetnom zápase osemfinále prehrali na ihrisku FC Barcelona 1:3. Prvý zápas sa skončil remízou 1:1. Pre Francesca Calzonu to bola v šiestom zápase prvá prehra v pozícii hlavného trénera Neapola.

Barcelona strelila dva rýchle góly v rozmedzí od 15. do 17. minúty. Skóre otvoril Lopez, ktorý vyťažil z preniku Raphinhu po ľavej strane a následnej spätnej prihrávky. Na jeho strelu do protipohybu nedokázal brankár Meret zareagovať.

Joao Cancelo a jeho Galéria fotiek (15) Joao Cancelo a jeho gólová oslava Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Barcelone krátko na to vyšiel ďalší protiútok, po ktorom Raphinha obstrelil Mereta, trafil ľavú žrď, no od nej sa lopta odrazila pred nepokrytého obrancu Cancela - 2:0. Neapol znížil po polhodine hry, keď napodobnil akciu Barcelony z úvodného gólu. Politano prízemnou prihrávkou z pravej strany našiel voľného Rrahmaniho, ktorý strelou bez prípravy prekonal Ter Stegena.

Aj druhý polčas priniesol zaujímavé dianie. V 58. minúte Lobotka neubránil Raphinhu, ktorý sa dostal k strele ľavačkou, ale Meret dokázal loptu vyraziť. O desať minút sa už domáci radovali z tretieho gólu, ale VAR ukázal, že Yamalovmu teču Robertovej strely predchádzal ofsajd.

V 80. minúte bol blízko k vyrovnaniu striedajúci Lindström, ale hlavičkou tesne minul bránku. Hostí definitívne zlomil tretí gól, o ktorý sa po rýchlej kombinácii a prihrávke Roberta postaral Lewandowski - 3:1.